Kars Güncel

Kars'ta 57 bin öğrenci tatile girdi

Kars'ta, 2023-2024 eğitim-öğretim yılında 619 okulda, eğitim gören, 57 bin 702 öğrenci ile 4 bin 673 öğretmen, düzenlenen törenle yaz tatiline girdi.

Kars'ta, 2023-2024 eğitim-öğretim yılında 619 okulda, eğitim gören, 57 bin 702 öğrenci ile 4 bin 673 öğretmen, düzenlenen törenle yaz tatiline girdi.

Kars - Kars'ta karne dağıtım töreni Aydın Tanrıverdi İlkokulu'nda Vali Ziya Polat'ın katılımıyla yapıldı. Düzenlenen programda öğrencilere karneleri verildi.

Öğrencilere oyun oynamaları ve kitap okumaları yönünde nasihatlarda bulunan Vali Ziya Polat, "Bugün 2023-2024 eğitim-öğretim sezonunun sonuna geldik. Şükürler olsun Gazi Kars'ımızda bu eğitim-öğretim yılında çok fazla bir sıkıntı çekmedik. Hatta yapılan projelerle, özellikle KAFKAS Projesi ile eğitim, öğretime dokunmaya, çocuklarımıza dokunmak istedik. Çocuklarımıza okunan her projenin yanında olduğumuzu söylemiştik. Sene sonu geldi. çocuklarımıza karnelerini veriyoruz. Onların heyecanına ortak oluyoruz" dedi.

Polat, "Karneleri aldık, tatile gireceğiz. Tatilde sevgili çocuklarımızdan, onların velilerinden rica ettiğimiz tek şey kitap okumalarını sağlamak. Bu yıl valiliğimiz bünyesinde her mahallede kurs açacağız. Çocuklarımızın kurslara yazılması, bize devletimize emanet etmesini istiyoruz sevgili velilerimizden, tüm çocuklarımıza iyi tatiller diliyorum" diye konuştu.

Polat, daha sonra sınıflara geçerek öğrencilerin karnelerini verdi. Öğrenci ve öğretmenlerle bir süre sohbet eden Polat, öğrencilere, velilere, öğretmenlere ve idarecilere yaz tatilinin hayırlı olmasını dileklerinde bulundu.

Kars'ta düzenlenen karne törenine Vali Ziya Polat, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Kaya, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Kars haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Kars Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Kars'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Kars gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir