Ekonomi

Karmod'un deprem sonrası yaşam kabinlerine talep arttı

Karmod Kabin Satış Müdürü Enes Kızılbay:
- "Üretimini gerçekleştirdiğimiz deprem yaşam kabinleri afet sonrası acil ihtiyaç duyulabilecek kapalı barınma alanlarının önceden hazırlamasını amaçlıyor"

İSTANBUL - Karmod Kabin Satış Müdürü Enes Kızılbay, Kahramanmaraş merkezli depremin ardından uzmanlarca yapılan depreme hazırlık hatırlatmalarının yaşam kabinlerine olan talebe olumlu yansıdığını bildirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, deprem sonrası yaşam kabinlerine olan talep arttı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kızılbay, İstanbul başta olmak üzere özellikle toplu konut sitelerinden depreme hazırlık için yaşam kabinlerine gelen taleplerde hissedilir bir artış görüldüğünü vurgulayarak, "Yine bu yönde villa benzeri müstakil konutların bahçeleri için de siparişler geliyor. AVM'ler toplanma alanları için depreme sonrası yaşam kabini talebinde bulunuyor." değerlendirmesinde bulundu.

Kızılbay, Kahramanmaraş merkezli depremin ardından uzmanlarca yapılan depreme hazırlık hatırlatmalarının yaşam kabinlerine olan talebe olumlu yansıdığını belirtti.

Kızılbay, üretilen kabinlerin afet sonrası için hazır yaşam alanı amacı taşıdığına işaret ederek, "Deprem sonrası görüyoruz ki yeni binalarda can kaybı olmasa da bu binalar da afet sonrası oturulamayacak hasarlar alabiliyor. Üretimini gerçekleştirdiğimiz deprem yaşam kabinleri afet sonrası acil ihtiyaç duyulabilecek kapalı barınma alanlarının önceden hazırlamasını amaçlıyor." ifadelerini kullandı.

Kabinlerin elektrikten su tesisatına kadar projeli ve kullanıma hazır üretildiği bilgisini paylaşan Kızılbay, şunları kaydetti:

"Depreme hazırlık kabinlerimize oluşan taleplerde 240x400 ve 240x600 modeller öne çıkıyor. Bu kabinlerimizde bir aileye güvenli ortamda barınma imkanı sunuluyor. Toplu konut yönetimleri site içerisinde yer alan uygun boş alanlara kullanıma hazır yapıları satın alarak tedbir amaçlı yerleştiriyor. Normal zamanda kabinlerin içerisine deprem sonrası ihtiyaç duyulabilecek aletler depolanabiliyor."

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir