Ekonomi

Karmod, Suudi Arabistan'da prefabrik çelik villa projesi gerçekleştirdi

Karmod Dış Ticaret Müdürü Ziya Yanık:
- "Suudi Arabistan'ın konut tercihinde geniş mekan talepleri öne çıkıyor, biz de bu projede ülke beklentilerine göre bir mekan tasarımı yaptık"

İSTANBUL - Karmod, Suudi Arabistan'ın Abha şehrinde prefabrik çelik villa projesini tamamladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Karmod, proje kapsamında 3 adet 2 katlı konut inşa edildi. Villa konutlardan 2 adedinin 370 metrekare, 1 adedinin de 354 metrekare büyüklüğe sahip. Prefabrik villa zemin katlar 3 1, üst katları ise 4 1 konut tipinde bölümlendirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karmod Dış Ticaret Müdürü Ziya Yanık, proje kapsamında hafif çelik yapı modeliyle üç adet villanın kullanıma hazır kurulumunun tamamlandığınını belirterek, villaların ülkede tercih gören mekan beklentilerine karşılık verdiğini aktardı.

Yanık , konutta ülkelerin beklentilerine özel tasarımlar geliştirdiklerine dikkati çekerek, "Suudi Arabistan'ın konut tercihinde geniş mekan talepleri öne çıkıyor, biz de bu projede ülke beklentilerine göre bir mekan tasarımı yaptık. Konut zeminini 185 metrekare olarak tasarladık. 2 katlı villada iç kullanım alanı 370 metrekareye ulaştı. Veranda gibi çıkıntılarla birlikte bu metrajın da üzerine çıkılmış oldu." ifadelerini kullandı.

Yurt dışı çelik ev projelerinde kullanılacağı bölgenin iklim şartlarını da göz önünde bulundurduklarını kaydeden Yanık, "Abha şehri Suudi Arabistan'da yüksek rakımıyla öne çıkıyor. Şehir 2 bin 270 rakımıyla ülkenin genelinin aksine ılıman ve yağışlı bir iklim özelliğine sahip. Çelik ev projesini hazırlarken, bu özellikleri göz önünde bulundurduk. Ayrıca müşteri talebi doğrultusunda iç duvar kalınlıklarımızı 10 santimetre olarak hazırladık." açıklamasında bulundu.

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir