Ağrı Güncel

Karla kaplanan Murat Kanyonu dronla görüntülendi

AĞRI - Ağrı'nın Diyadin ilçesinde bulunan kilometrelerce uzunluktaki Murat Kanyonu, karla kaplı görüntüsüyle doğa tutkunlarını ağırlıyor.

Ağrı - Ağrı'nın Diyadin ilçesinde bulunan kilometrelerce uzunluktaki Murat Kanyonu, karla kaplı görüntüsüyle doğa tutkunlarını ağırlıyor.

İlçe merkezinin batı kısmında yer alan ve içerisinden geçen Murat Nehri'nden adını alan kanyon, şelaleleri ve kayalıkların üzerindeki yerleşim yerleriyle her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünüyor.

Yer yer 50 metre derinliğe yaklaşık 150 metre genişliğe sahip olan kanyon, bölgede etkili olan kar yağışının ardından beyaza büründü.

Yılın her mevsimi ziyaretçi ağırlayan kilometrelerce uzunluğa sahip olan kanyon, kışın da karla kaplı görüntüsüyle fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekiyor.

Doğa tutkunları kanyon çevresinde zaman geçirip fotoğraf çekti.

Karla kaplı görüntüsüyle güzel manzara sunan Murat Kanyonu, Anadolu Ajansı ekibince dronla görüntüledi.

Doğa tutkunu Emel Turgut, AA muhabirine, Bursa'dan geldiğini ve kanyonu çok beğendiklerini söyledi.

Bölgenin doğal güzelliklerini gezdiklerini belirten Turgut, "Burayı çok sevdik. Her taraf kar altında ve fotoğraflarımızı çektik. Buraya tekrar gelmek isteriz. Çok keyifli zaman geçiriyoruz. İnsanları ve doğası çok güzel. Manzara harika, diyecek hiçbir şey yok. Sadece soğuk bizi etkiliyor, onun dışında her şey çok güzel." dedi.

Murat dronla Karla görüntülendi - Kanyonu kaplanan AĞRI 1
- Kanyonu Murat dronla görüntülendi Karla kaplanan AĞRI 2
Murat dronla Kanyonu - görüntülendi Karla kaplanan AĞRI 3
dronla görüntülendi Karla AĞRI kaplanan Kanyonu Murat - 4
Karla dronla AĞRI Kanyonu görüntülendi Murat kaplanan - 5
Kanyonu AĞRI dronla kaplanan görüntülendi - Karla Murat 6
- kaplanan Karla Kanyonu dronla Murat AĞRI görüntülendi 7
Karla AĞRI Kanyonu - görüntülendi kaplanan Murat dronla 8
Karla dronla kaplanan Kanyonu Murat - görüntülendi AĞRI 9
kaplanan AĞRI Karla dronla görüntülendi Murat Kanyonu - 10
kaplanan Kanyonu AĞRI görüntülendi - Karla Murat dronla 11
AĞRI Karla görüntülendi dronla kaplanan Kanyonu - Murat 12
kaplanan Murat dronla Karla görüntülendi AĞRI Kanyonu - 13
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı, Anadolu Ajansı, Diyadin, Kar Yağışı, Kilometre gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir