Hakkari Güncel

Karadağ 6 köyün taleplerini yerinde dinledi

Hakkari Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Buğra Karadağ, Yüksekova ilçesine bağlı Beşatlı, Suüstü, Akocak, Yeni Işık, Kadıköy ve Köprücük köylerini ziyaret etti.

Hakkari Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Buğra Karadağ, Yüksekova ilçesine bağlı Beşatlı, Suüstü, Akocak, Yeni Işık, Kadıköy ve Köprücük köylerini ziyaret etti.

Hakkâri - Beşatlı Köyü Muhtarı Fethi Erci ve vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Yardımcısı Buğra Karadağ, burada bir araya geldiği köylülerin içme suyu, sulama havuzu ve yol yönündeki sorun ve taleplerini dinledi. Köylerde yaşanan sorun ve sıkıntıları yerinde görmek ve çözüm bulmak amacıyla köy, belde ve ilçe ziyaretleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Karadağ, "Valimiz Ali Çelik'in talimatları doğrultusunda Beşatlı köyündeki sulama suyu havuzunu yatırım programına alarak çözmeye çalışacağız. Çakmak mezrasındaki 2,5 kilometrelik yolu da bu sene içerisinde stabilize ederek önümüzdeki sene de inşallah asfaltlayacağız. İçme suyu sorununun da çözülmesi için teknik ekiplerimiz köye gelerek gerekli tespit çalışmalarında bulunacak. Tespit çalışmalarının ardından içme suyu sorununu da çözüme kavuşturmaya çalışacağız" dedi.

Daha sonra Suüstü köyüne geçen Karadağ, Muhtar Bedirhan Oğuz ve vatandaşların içme suyu, sulama kanalı ve köyden geçen derede menfez döşenmesi yönündeki sorun ve taleplerini dinledi.

Vali Yardımcısı Karadağ, köydeki içme suyu sıkıntısının giderilmesi için kaynaktan gelen su debisinin ölçülmesi ve diğer tespit çalışmalarının yapılması için ilgili şube müdürüne talimat verirken, sulama kanalı ve köprüye menfez döşenmesi sorununun da kısa sürede çözülmesini istedi.

Ardından 445 öğrencisi bulunan 18 sınıflı Suüstü Yatılı Bölge Okulunda incelemelerde bulunan Karadağ, okulun eksikliklerinin giderilmesi yönünde ilgililere talimat verdi.

Daha sonra Akocak köyünü ziyaret eden Vali Yardımcısı Karadağ, Köy Muhtarı Muhyettin Çırk ve vatandaşlardan köylerindeki sorun ve talepler hakkında bilgi aldı. Köylerinde içme suyu, sulama kanalı sorununun yanı sıra köy camisinin birtakım eksiklikleri olduğunu dile getiren vatandaşlar, Karadağ'dan destek istedi. Bunun üzerine Vali Yardımcısı Karadağ, köy merkezindeki içme suyu sorununun çözülmesi noktasında ilgili şube müdürlerine gerekli tespit çalışmalarının yapılması talimatını vererek, "Köşk ve Sülük mezralarının içme suyu sorununu bu yıl çözeceğiz. Köy camisinin içme suyu ve diğer eksikliklerinin giderilmesi için de malzeme desteğinde bulunacağız" şeklinde konuştu.

Daha sonra sırasıyla Yeni Işık, Kadıköy ve Köprücük köylerini ziyaret ederek vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Karadağ, imkanlar dahilinde köylere gereken hizmeti verme noktasında ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını ifade etti. Karadağ, "Yeni Işık köy merkezinde yaşanan sulama suyu sorunu için vatandaşlarımıza boru, köy camisinin istinat duvarı için de malzeme desteğinde bulunacağız. Basamak mezrasındaki içme suyu sıkıntısını ise bu yıl çözüme kavuşturuyoruz. Kadıköy ve Köprücük köylerindeki sulama suyu sorununu da DAP'ın 2025 yılı yatırım programına alarak çözmeye çalışacağız. Ayrıca Kadıköy'deki dere yatağının iyileştirilmesi içinde ilgili personellerimiz tespit çalışmasında bulunacak. Köprücük köyündeki Nehil Çayı yatağının temizlenmesi konusunu da DSİ İl Müdürlüğümüze ilettik, yakın zamanda temizlenecektir" diye konuştu.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar ise köylerindeki sorunları yerinde inceleyen Karadağ'a teşekkür ettiler.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Hakkari, Kilometre, Muhtar, Yüksekova gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir