Kars Asayiş

Kağızman'da tarihi eser operasyonu

Kağızman'da tarihi eser kaçakçılarına yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon da 1 kişi gözaltına alınırken, çok sayıda tarihi esere de el kondu.

Kağızman'da tarihi eser kaçakçılarına yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon da 1 kişi gözaltına alınırken, çok sayıda tarihi esere de el kondu.

Kars - Kars Emniyet Müdürlüğü, Kağızman İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce A.K.'ya ait konutu, iş yeri ve otomobilinde arama ve el koyma yapılmasına dair alınan karar gereğince operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda yapılan aramada A.K.'nın aracında tarihi değeri olabileceği değerlendirilen 2 madeni para, 1 bilezik (bakır veya tunç) ile ikametgahının müştemilatında ise; 11 tarihi değeri olabileceği değerlendirilen madeni para olmak üzere; toplam 13 madeni para ve 1 bilezik ele geçirilerek muhafaza altına alındı.

Olay ilgili olarak A.K. gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Cumhuriyet Savcısınca A.K. hakkında 2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa Muhalefet suçundan şüpheli sıfatıyla işlem yapıldı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Kars haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Kars Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Kars'ın dört bir yanından Asayiş haberleri de dahil olmak üzere, Gözaltı, Kağızman, Kağızman İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kars, Konut, Operasyon, Otomobil, Tarihi Eser gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir