Politika

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Filistin konulu panel düzenliyor

Etkinlik, 7 Mayıs’ta santralistanbul kampüsünde gerçekleştirilecek

İSTANBUL - İstanbul Bilgi Üniversitesi, "Öğrenilmiş Sessizliği Bırakıp Gerçeği Konuşmak: Filistin'de Baskılarla Başa Çıkmak ve Barışı Sağlamak" başlıklı uluslararası panel düzenleyecek.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, 7 Mayıs'ta santralistanbul kampüsünde gerçekleştirilecek olan etkinlik, Filistin'de barışın tesis edilmesini savunan birçok uzmanı bir araya getirecek.

Filistin'de barışın sağlanmasına yönelik çabalara farklı bakış açısı geliştirmeyi amaçlayan panelde, ifade özgürlüğü, Filistin'de devam eden şiddete sessiz kalan kurumlardaki çelişkiler ile ana akım dışındaki görüşlerin küresel tartışmalarda göz ardı edilmesi ele alınacak.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Prof. Dr. M. Remzi Sanver'in moderatörlüğünde düzenlenecek olan panelde yer alacak konuşmacılar arasında, İsrail hastanelerinde çalışan ilk Filistinli doktor ve Nobel Barış Ödülü adayı Prof. Izzeldin Abuelaish, Brown Üniversitesi Holokost ve Soykırım Çalışmaları Profesörü Omer Bartov, Sao Paulo Üniversitesi Çağdaş Arap Tarihi Profesörü Arlene Elizabeth Clemesha ve Edinburgh Üniversitesi Nicel Siyaset Bilimi Profesörü Uğur Özdemir yer alacak.​​​​​​​

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir