Ekonomi

İpragaz, başarılı sosyal medya yönetimi ile Brandverse Awards'ta ödül aldı

İSTANBUL - İpragaz, Brandverse Awards'ın SocialBrands Veri Analitiği Bölümü'nde sektör kategorisinde Bronz ödülün sahibi oldu.

İSTANBUL - İpragaz, Brandverse Awards'ın SocialBrands Veri Analitiği Bölümü'nde sektör kategorisinde Bronz ödülün sahibi oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Marketing Türkiye ve BoomSonar iş birliğiyle hayata geçirilen, alanındaki Türkiye'nin en kapsamlı ödülleri Brandverse Awards'ı kazananlar açıklandı.

Deloitte Türkiye'nin uzmanlığı ile markaların sosyal medya performanslarının tamamen istatiksel olarak incelendiği SocialBrands Sosyal Medya Veri Analitiği Ödülleri'nde jüri, şirketlerin 1 Nisan 2023 - 1 Nisan 2024 döneminde dijitalde yaptıkları tüm kampanya ve iletişim faaliyetlerini değerlendirdi.

Takipçi sayısı, artışı, paylaşılan ileti sayısı, türleri, elde edilen etkileşim ve türleri gibi birçok farklı veri baz alınarak yapılan incelemenin sonucunda başarıya ulaşan markalar belirlendi.

İpragaz, sosyal medyadaki en başarılı paylaşımların ödüllendirildiği SocialBrands Sosyal Medya Veri Analitiği Ödülleri'nin sektör kategorisinde Bronz ödülün sahibi oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen, İpragaz Kamusal İlişkiler ve Kurumsal İletişim Müdürü Tarkan Oğuz Yaşaroğlu, sosyal medyanın etkili bir iletişim aracı olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Günümüz dünyasında sosyal medya çok önemli bir iletişim kanalı haline gelmiş durumda. Hedef kitleleriyle doğrudan hızlı ve etkili bir iletişim kurmak isteyen şirketler, bu alanlara çok daha fazla önem veriyorlar. Biz de İpragaz olarak yeni teknolojilerin ve yeni iletişim kanallarının sunduğu tüm imkanları en üst seviyede kullanarak müşterilerimize en iyi hizmeti, en hızlı ve en kaliteli şekilde ulaştırmaya gayret ediyoruz. Sosyal medya ise bu konuda bize çok büyük avantajlar sağlıyor. Yeniliklerimizden kampanyalarımıza, sosyal sorumluluk projelerimizden özel gün etkinliklerimize kadar birçok alandaki çalışmalarımızı sosyal medya kanallarımız üzerinden hedef kitlelerimizle paylaşıyoruz. Kurduğumuz bu güçlü iletişimde aynı zamanda etkileşime de önem veriyor, hedef kitlemizin talep ve beklentilerini de değerlendirerek bunlara yönelik adımlar atıyoruz."

İletişim stratejilerinin aynı zamanda müşterilerinin markaya olan güven ve bağlılığının güçlenmesine katkı sağladığının altını çizen Yaşaroğlu, "Kendini bu yönde geliştiren ve güncel tutan bir marka olarak bugün de sosyal medyanın 'En'leri arasında yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Aldığımız ödülün, yoruma dayalı olmadan tamamen somut veri analitiğiyle belirlenmiş olması da bizler için ayrı bir anlam ve değer taşıyor." ifadesini kullandı.

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir