İpekyolu'nda "yüzme bilmeyen kalmasın" kursu

Van'ın İpekyolu Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından çocuklar için başlatılan "yüzme bilmeyen kalmasın" kursu için yeni kayıtların alınmaya başladığı bildirildi.

Van'ın İpekyolu Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından çocuklar için başlatılan "yüzme bilmeyen kalmasın" kursu için yeni kayıtların alınmaya başladığı bildirildi.

VAN - İpekyolu Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe sınırlarındaki çocukları su sporlarına teşvik ederek, onlara yüzmeyi öğretme amacıyla başlatılan yüzme kursunun yeni kayıtlarının 11 Aralık 2023 Pazartesi günü alınmaya başlanacağı belirtildi. Açıklamada, "Profesyonel antrenörler eşliğinde verilen yüzme kursundan hafta içi 13.00-16.00 saatleri arasında salı günleri kız öğrenciler, perşembe günleri ise erkek öğrenciler faydalanacak. Yoğun temizlik önlemlerinin alındığı havuzda eğitimler 45 gün sürecek, çocuklara hijyen kurallarına uygunluk açısından yüzme araç ve gereçleri verilecek. 45 günün ardından temel yüzme eğitimi alan sporculara sertifikaları verildikten sonra yeni sporcuların eğitimleri başlayacak ve böylelikle yaz sonuna kadar yüzme kurslarından binlerce çocuğun faydalanması sağlanacak. Yüzme kursundan faydalanmak isteyen öğrencilerin kimlik fotokopileri, veli izin belgeleri ile bizzat İpekyolu Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekecek. Kontenjanlarla sınırlı olan yüzme kursunun son başvuru tarihi ise 15 Aralık 2023 olarak belirlendi" denildi. Kaynak: İHA

Anadolu Ajansı ve İHA'nın sağladığı tüm Van haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin herhangi bir içerik değişikliği yapmadan, ajanslardan alındığı haliyle direkt olarak yayınlanmaktadır. Van Haberleri kategorisinde yer alan tüm haberlerin yasal sorumluluğu ilgili haber ajanslarına aittir.
Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Belediye, İpekyolu, İpekyolu Belediyesi, Spor, Van, Yüzme ve Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir