Van Kültür Sanat

İpekyolu ADEM'den yılsonu sergisi

Van'da İpekyolu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde hizmet veren Aile Destek Merkezleri (ADEM) tarafından yıl sonu sergisi düzenlendi.

Van'da İpekyolu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde hizmet veren Aile Destek Merkezleri (ADEM) tarafından yıl sonu sergisi düzenlendi.

Van: Van-Şişli Öğretmenevi bahçesinde düzenlenen sergide, kadınların yıl boyunca büyük emek vererek hazırladığı ürünler ve çeşitli süs eşyaları sergilendi. Serginin açılışına İş-Kur İl Müdürü Selma Biçek, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Elif Yörük, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Havva Duran, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Leyla Tanrıtanır, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı. Sergi ile ilgili açıklamada bulunan İpekyolu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Aile Destek Merkezi Sorumlusu Esma Uludağ, merkezin yıl boyunca 5 bine yakın kursiyere hizmet verdiğini ifade ederek, "Burada bine yakın kursiyere ait ürünler sergileniyor. Bunları daha sonrasında kendilerine ekonomik katkı olsun diye satışını gerçekleştireceğiz. Bu şekilde kursiyerlerimiz hem eğitim almış oluyorlar hem de bu şekilde ürün üretimini öğrenip kendi ekonomilerine katkı sağlıyorlar" dedi.

Kadınların Aile Destek Merkezlerine yoğun katılım sağladığını vurgulayan Uludağ, "Aile Destek Merkezleri onlar için kafalarını rahatlatmaları için, hayatlarını idame etmeleri için, aileleri ve çocukları ile daha sağlıklı iletişim kurmaları için kullandıkları bir merkezdir. 7 yıl önce biz başladığımızda farklı bir bakış açısı vardı ama gün geçtikçe merkezlerimize kadın sayımız genç kızlarımızın sayısı ve çocuklarımızın sayısı gittikçe artmaya başladı. Bunlar da bizi mutlu ediyor" ifadelerini kullandı.

Serginin iki gün boyunca açık kalacağını da sözlerine ekleyen Uludağ, sergiye olan katılımın kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Kurdele kesiminin ardından program, katılımcıların sergiyi gezmesi ve ürünler hakkında bilgi almaları ile sona erdi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Kültür Sanat haberleri de dahil olmak üzere, AK Parti, Cumhuriyet Mahallesi, Elif Yörük, Havva Duran, İpekyolu, Muhtar, Van gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir