Ekonomi

ING Yatırım'da üst düzey atama

İSTANBUL - ING Türkiye'nin iştiraki ING Yatırım'ın Genel Müdürlüğü görevine Murat Yılmaz atandı.

İSTANBUL - ING Türkiye'nin iştiraki ING Yatırım'ın Genel Müdürlüğü görevine Murat Yılmaz atandı.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, dijitalleşme yolculuğunda attığı adımlarla tamamen dijital hale gelen ING Türkiye'nin iştiraki ING Yatırım'da üst düzey bir atama gerçekleşti. 1 Temmuz itibarıyla geçerli olmak üzere ING Yatırım Genel Müdürlüğü görevine atanan Yılmaz, yeni görevinde ING Türkiye'nin borsada işlem gören piyasalar ve finansal ürünler politikalarına liderlik edecek.

Yılmaz, lisans eğitimini 1998'de İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünde tamamladı. London Business School ve Lausanne International Institute for Management'ta liderlik programlarına katıldı.

Kariyerine 1996'da Intermedya Grup'ta ekonomi alanında gazeteci-editör olarak başlayan Yılmaz, 1998-2014 arasında Yapı Kredi Bankası'nda sırasıyla müfettiş, şube müdürü, saha müdürü ve bölge müdürü olarak görev aldı.

2014'ten itibaren HSBC'de satış ve operasyon ekiplerine liderlik ederek, önemli dönüşüm projelerine imza attı. Yılmaz, son olarak HSBC'de Satış ve Müşteri Kanalları Grup Başkanı olarak görev yapıyordu.

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir