Iğdır Güncel

Iğdır Üniversitesinde "Süperkritik Karbondioksit Ekstraksiyon Cihazı" hizmete girdi

"Katma Değeri Yüksek Tarımsal Ürünler" alanında ihtisaslaşan Iğdır Üniversitesinde "Süperkritik Karbondioksit Ekstraksiyon Cihazı" hizmete girdi.

"Katma Değeri Yüksek Tarımsal Ürünler" alanında ihtisaslaşan Iğdır Üniversitesinde "Süperkritik Karbondioksit Ekstraksiyon Cihazı" hizmete girdi.

Iğdır

Katma Değeri Yüksek Tarımsal Ürünler

alanında ihtisaslaşan Iğdır Üniversitesi, her geçen gün alt yapısını geliştirmeye devam ediyor. Üniversite kapsamında son olarak "Süperkritik Karbondioksit Ekstraksiyon Cihazı" alındı.

Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Demirtaş'ın yürütücülüğünü yaptığı "Süperkritik Karbondioksit Ekstraksiyon Yöntemiyle Tarımsal Ürünlerden Katma Değerli Hammadde Üretimi" başlıklı ihtisas projesi kapsamında temin edilen cihaz, Üniversite bünyesinde hizmet vermeye başladı. Cihaza ilişkin bilgi veren Prof. Dr. Demirtaş, cihaz sayesinde tıbbi ve aromatik bitkilerden katma değeri yüksek tarımsal ürünler elde etmenin çok daha kolay ve ucuz olacağını hatırlattı. Cihazın çevre dostu olduğunu da vurgulayan Demirtaş, "Bu cihaz sayesinde süperkritik fazdaki karbondioksidin yüksek teknoloji gücünden yararlanarak hedeflenen materyalleri elde ediyoruz ve istenmeyen maddelerin ayrışmasını sağlıyoruz. Cihaz, bize ayrıştırma ve saflaştırma işlemlerinde geniş bir kullanım alanı sağlıyor." diye konuştu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Iğdır haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Iğdır Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Iğdır'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, İbrahim Demirtaş, Iğdır, Iğdır Üniversitesi, Rektör gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir