Iğdır Spor

Iğdır'da yapılan Alagöz Holding 4. Kayısı Cup Tenis Turnuvası tamamlandı

IĞDIR - Iğdır'da düzenlenen Alagöz Holding 4. Kayısı Cup Tenis Turnuvası tamamlandı.

Iğdır - Iğdır'da düzenlenen Alagöz Holding 4. Kayısı Cup Tenis Turnuvası tamamlandı.

Türkiye Tenis Federasyonu tarafından, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bahçesindeki kortlarda, Alagöz Holding'in sponsorluğunda düzenlenen organizasyona 23 ilden 88 erkek ve 50 kadın sporcu katıldı.

Final maçlarıyla tamamlanan turnuvada, tek kadınlarda Çağla Teoman, tek erkeklerde Ahmet Atabey birinci oldu. Çift kadınlarda Çağla Teoman-Buse Gündüz, çift erkeklerde ise Ahmet Atabey-Mahmut Emre Günmeriç ekibi ilk sırayı aldı.

Sporculara ödüllerini Iğdır Valisi Ercan Turan, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Recai Şahin ve protokol üyeleri verdi.

Iğdır Valisi Ercan Turan, burada yaptığı konuşmada, kentin günden güne geliştiğini belirterek, "Güzel bir etkinlikte beraberiz. Kendimize misyon belirlediğimiz en önemli unsurlardan biri madde bağımlılığıyla mücadeledir. Madde bağımlılığıyla mücadelede en güzel yöntem tabii spor ve kültürel faaliyetlerdir. Biz Iğdır'da tenis sporunu yaygınlaştırmayı planlıyoruz. Spor kararlılığı artırıyor, iyi düşünmeyi sağlıyor ve bu sporu yapan gençler ilerde daha başarılı oluyor. Bugün burada ulusal düzeyde bir faaliyet yapmaktayız, önümüzdeki yıl bu etkinliği uluslararası düzeyde yapmayı planlıyoruz. Iğdırımızı uluslararası alanda tanıtmak istiyoruz." dedi.

Kadınlarda birinci olan Çağla Teoman, turnuvaya Trabzon'dan geldiğini anımsatarak, "Burada olmaktan dolayı çok mutluyum, çok çekişmeli ve zor bir turnuvaydı, keyifle geçti. Birinci oldum, hedefim daha çok çalışıp uluslararası arenalarda iyi derecelerle ülkeme dönmek olacak." şeklinde konuştu.

Turnuvaya Hakkari'den katılan Zelal Yulu de, "Iğdır çok güzel bir turnuvaya ev sahipliği yaptı ve ben burada ikinci oldum. Spora 13 yaşında başladım, 5 yıldır bu spor yapıyorum, hedefim bu branşta milli sporcu olmak." ifadelerini kullandı.

IĞDIR - Alagöz Holding 4. Kayısı Cup Tenis Turnuvası tamamlandı1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Iğdır haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Iğdır Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Iğdır'ın dört bir yanından Spor haberleri de dahil olmak üzere, Cengiz Durmuş, Ercan Turan, Hakkari, Iğdır, Spor, Türkiye, Türkiye Tenis Federasyonu gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir