Iğdır Ekonomi

Iğdır'da salatalıkta bu sezon 5 bin ton verim bekleniyor

Sera ve bahçeler olmak üzere 500 dekar alanda üretilen salatalıklar, kentteki manav ve marketlere pazarlanıyor

Iğdır - Iğdır'da üretilen salatalıkta, bu sezon yaklaşık 5 bin ton verim bekleniyor.

Coğrafi yapısı ve iklim şartları nedeniyle birçok sebze ve meyve türünün yetiştirildiği kentte, sera ve bahçeler olmak üzere 500 dekar alanda salatalık üretiliyor.

İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Tingiş, AA muhabirine, salatalıkta hasadın yavaş yavaş başladığını söyledi.

Kentteki marketlerin, manavların ihtiyacının bölge üreticilerince karşılandığını anlatan Tingiş, "Seranın dışında açıkta da üretimlerimiz devam etmektedir. İlimizde yaklaşık 5 bin ton civarında salatalık üretimi yapılmaktadır. Üreticilerimiz üretiyor, biz de üreticilerimizin yanında yer almaya devam ediyoruz" dedi.

IĞDIR - Salatalıkta bu sezon 5 bin ton verim bekleniyor1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Iğdır haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Iğdır Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Iğdır'ın dört bir yanından Ekonomi haberleri de dahil olmak üzere, Iğdır gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir