Iğdır Güncel

Iğdır'da Jandarma'nın kuruluşunun 185'inci yılı anısına bisiklet turu düzenlendi

IĞDIR - Iğdır'da, Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 185'inci yıl dönümü nedeniyle bisiklet turu düzenlendi.

Iğdır - Iğdır'da, Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 185'inci yıl dönümü nedeniyle bisiklet turu düzenlendi.

Kent merkezinden başlayan tur, 12 kilometrelik Kuzugüden köyü rotasında yapıldı.

Etkinliğe Iğdır Valisi Ercan Turan, İl Jandarma Komutanı Albay Nihat Özkök, İl Emniyet Müdürü Erden Sakarya, doğa sporcuları ve vatandaşlar katıldı.

Katılımcılar, Ermeniler tarafından katledilen 90 Türk'ün mezarının bulunduğu Oba Köyü Şehitliğini ziyaret etti.

Vali Ercan Turan, şehitlikte yaptığı açıklamada, "Jandarma'mızın kuruluşunun 185. yıl dönümü nedeniyle yaptığımız bisiklet turunda ilk durağımız Oba köyüydü, bura bizim için en önemli ve Ermeni mezaliminin en yoğun şekilde yaşandığı köylerden biridir. Ermeni mezalimini hiçbir zaman unutmayacağız, Çanakkale'yi unutmayacağız, zalimlerin yaptıklarını unutursak bu, bizim geçmişteki köklerimizi unutmamıza ve gelecekte büyük bir risk altında olmamıza neden olur." dedi.

Tur sonunda en yaşlı, en genç ve en iyi sporcu olarak belirlenen bisiklet sürücülerine Vali Turan tarafından altın hediye edildi.(AA)

IĞDIR - Jandarma
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Iğdır haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Iğdır Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Iğdır'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ercan Turan, Iğdır, Jandarma, Nihat Özkök, Şehit gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir