Ekonomi

Hyundai, Ege Denizi'ni atıklardan arındırmak için harekete geçti

İSTANBUL - Hyundai, Uluslararası Sağlıklı Denizler Derneği'yle (Healthy Seas) birlikte Ege Denizi'ndeki büyük balık çiftliği ağlarını ve çeşitli plastikleri toplayacak.

İSTANBUL - Hyundai, Uluslararası Sağlıklı Denizler Derneği'yle (Healthy Seas) birlikte Ege Denizi'ndeki büyük balık çiftliği ağlarını ve çeşitli plastikleri toplayacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Hyundai Motor Company, üstün bir otomobil deneyimi için modellerine verdiği önemi, temiz bir çevre ve güçlü gelecek adına sosyal sorumluluk projelerine de aktarıyor.

"IONIQ" modelleriyle başlayan ve tüm model gamına yayılan sürdürülebilirlik, araçların dış ve iç taraflarındaki aksamlarının geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmasına olanak sağlıyor.

Hyundai bu bağlamda, Uluslararası Sağlıklı Denizler Derneği ile ortaklaşa dünyanın dört bir yanındaki denizleri ve okyanusları atıklardan arındırmaya çalışıyor.

Denizlerden her yıl düzenli olarak plastik, cam, balık ağları ve çöp çıkaran Hyundai, bu atık malzemeleri geri dönüşüm yoluyla yine ürettiği otomobillerinde kullanarak döngüsel ekonomiye katkı sağlıyor.

Sağlıklı Denizler Derneği ile yapılan ortaklığın dördüncü yılında, Ege Denizi'ni temizlemeye karar veren Hyundai, bu yıl Yunanistan kıyılarından başlayarak özellikle büyük balık çiftliği ağları ve çeşitli plastikleri toplayacak.

Denizlerden toplanacak tonlarca atık, "IONIQ 5", "IONIQ 6" ve "Yeni SANTA FE" için "econyl" ipliğinden yapılan paspaslar gibi yeni ürünlere dönüştürülecek.

Hyundai, 2023'te 11 tonu balık yetiştirme ağı olmak üzere denizden 42 tondan fazla atık çıkarmıştı.

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir