Ağrı Huzurevi sakinleri sanatla huzur buluyor

AĞRI - Ağrı Huzurevi’nde kalan yaşlıların vakitlerini verimli geçirmeleri için Ağrı Halk Eğitim Merkezi tarafından Naht, Filografi ve Ebru sanatlarından oluşan el sanatları kursu veriliyor.

Ağrı Huzurevi sakinleri sanatla huzur buluyor

AĞRI - Huzurevi’nde kalan yaşlıların vakitlerini verimli geçirmeleri için Ağrı Halk Eğitim Merkezi tarafından Naht, Filografi ve Ebru sanatlarından oluşan el sanatları kursu veriliyor.

Ağrı Halk Eğitim Merkezi tarafından görevlendirilen bir eğitmen tarafından verilen Naht, Filografi ve Ebru Sanatı gibi el sanatlarıyla boş zamanlarını eğitim alarak değerlendiren yaşlılar, eğitimlere büyük ilgi göstererek el sanatlarının çeşitli alanlarıyla ilgili birçok eser ortaya çıkarıyorlar.

Ağrı Huzurevi sakinleri sanatla huzur buluyor1

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Şafi Erim yaşlıları ziyaret ederek yaptıkları çalışmaları inceledi. Erim yaptığı açıklamada huzurevi bünyesinde açtıkları el sanatları kursunda yaşlılar tarafından başarılı eserler ortaya çıkarıldığını dile getirerek, “Burada görmüş olduğunuz El Sanatları kursunu Naht Sanatı, Filografi ve Ebru Sanatı üzerine kurs açtık. Yaşlılarımızın bir kısmı okul bile okumamışlar ancak içlerindeki ilahi kudretle o döşenmiş olan yeteneklerini ortaya çıkararak gerçekten güzel ürünler ortaya çıkarıyorlar“ diye konuştu.

Ağrı Huzurevi sakinleri sanatla huzur buluyor2

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ülkemizde de aktif yaşlanmayı güçlendirme noktasında yaşlılarımızın durağanlıktan ve hareketsiz bir vaziyetten kurtulmaları noktasında İl Müdürlüklerine talimatlar gönderdiğini dile getiren İl Müdürü Erim, “Ülkemizde aktif yaşlanmayı güçlendirme noktasında yaşlılarımızın durağanlıktan ve hareketsiz bir vaziyetten kurtulmaları noktasında bakanlığımızdan talimatlar geldi. Biz de ne yapabiliriz diye uğraşırken önce bir spor yaptırmaya başladık. Stadyuma yürüyüşlere götürdük yaşlılarımızı. Akabinde Bocce sahaları yaptık. Biliyorsunuz kış memleketi burası. Bu yüzden hem kış şartlarına uygun bina içerisinde kapalı spor salonu hem de dışarıda iki tane Bocce sahası yaptık. Çocuklarımız ve yaşlılarımızı kendi aralarında takımlar kurarak Bocce Turnuvaları düzenledik“ şeklinde konuştu.

Ağrı Huzurevi sakinleri sanatla huzur buluyor3

El sanatlarıyla eğlenceli zamanlar geçiren yaşlılar için farklı etkinlikler de düzenleyeceklerini aktaran Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Şafi Erim, şunları aktardı:

Ağrı Huzurevi sakinleri sanatla huzur buluyor4

“Biz yaşlılarımızla yaptığımız toplantı neticesinde ilgi alanlarına göre Huzurevi bünyesinde farklı alanlar yapacağız. Mesela üç tane yaşlımız İlkbaharda bostan ekip bahçeyle ilgilenmek istediler. 3 tane yaşlımızda kümes hayvanı almamızı istediler. Biz yine baharla birlikte aktif hayata katılımlarını arttırmak için bu türden etkinlikleri yapmaya çalışacağız. Bu anlamda bir adım daha fazla ne yapabiliriz diye çalışıyoruz. Burada Huzurevi çalışanlarına ve kurum idaresine yürekten teşekkür ediyorum“ (İHA)

Ağrı Huzurevi sakinleri sanatla huzur buluyor5

Editörün Seçtikleri

Sağlık Bakan Yardımcısı Eldemir, sınırdaki koronavirüs tedbirlerini denetledi

Üniversitelerarası Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası Muş'ta başladı

Ağrı'da Koronavirüs önlemleri üst düzeye çıkarıldı

Göhan Gültekin'in cenazesi memleketi Ağrı'da defnedildi

Gürbulak Sınır Kapısında Araçlar dezenfekte ediliyor

Yorum Ekle