Ekonomi

Hey Scooter, TRota Platformu'na entegre olacak

İSTANBUL - PTT Bilgi Teknolojileri AŞ (PTT Teknoloji) ile Hey Mobility Teknoloji AŞ (Hey Scooter) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İSTANBUL - PTT Bilgi Teknolojileri AŞ (PTT Teknoloji) ile Hey Mobility Teknoloji AŞ (Hey Scooter) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

PTT Teknoloji'den yapılan açıklamaya göre, imzalanan işbirliği kapsamında Hey Scooter, PTT Teknoloji'ye bağlı TRota Platformu'na entegre olacak.

Protokolün, Hey Scooter'ın mikromobilite hizmetlerine TRota üzerinden erişilebilmesi amacı taşıdığı belirtildi.

Protokol kapsamında, Türkiye'de yediden fazla şehirde hizmet veren mikromobilite şirketi Hey Scooter ile TRota Hizmet Olarak Hareketlilik (MaaS-Mobility as a Service) uygulamasının entegre olması sağlanarak, son kullanıcıların Hey Scooter hizmetlerine platform üzerinden erişmeleri sağlanacak.

Kullanıcılar, platformun yol tarifi sorgulama ve yolculuk planlama fonksiyonlarının yanı sıra, Hey Scooter'a ait mikromobilite araçlarına da aynı arayüz üzerinden ulaşabilecek.

Platform ilk olarak Konya ve Bursa'da faaliyete geçerek Konya Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan toplu taşıma araçları ve diğer ulaşım modlarına da erişim imkanı sunacak.

Hey Scooter, TRota Platformu
Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir