HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Ağrı'da konuştu:

- "Tükenmiş bir iktidarla artık geleceğimizi, halklarımızın ve toplumumuzun tükenmesini istemiyoruz. O yüzden ülke bir an önce erken seçime gitmelidir"

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Ağrı'da konuştu:

Tükenmiş bir iktidarla artık geleceğimizi, halklarımızın ve toplumumuzun tükenmesini istemiyoruz. O yüzden ülke bir an önce erken seçime gitmelidir

AĞRI - HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, geleceğin, halkların ve toplumun tükenmesini istemediklerini, bu yüzden ülkenin bir an önce erken seçime gitmesi gerektiğini savundu.

Temelli, partisinin kentteki bir düğün salonunda düzenlenen "3. İl Kongresi"nde yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarından umudunun olmadığını söyledi.

Kanal İstanbul Projesi'ne de değinen Temelli, çalışmanın yapılması halinde herkesi büyük bir yoksulluğun beklediğini ileri sürdü.

Erken seçim çağrısında bulunduklarını aktaran Temelli, "Tükenmiş bir iktidarla artık geleceğimizin, halklarımızın ve toplumumuzun tükenmesini istemiyoruz. O yüzden ülke bir an önce erken seçime gitmelidir. Erken seçime gidene kadar, tüm toplumsal kesimlerle yan yana gelmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından kongrede tek aday olarak gösterilen Murat Öztürk, HDP'nin yeni Ağrı İl Başkanı oldu.(AA)

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Ağrı'da konuştu:1

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Ağrı'da konuştu:2

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Ağrı'da konuştu:3

Editörün Seçtikleri

Ağrı'da bıçaklı ve sopalı kavga: 10 yaralı

Ağrı'da toplu yaşam alanları denetlendi

Ağrı'da silahlı kavga: 1 ölü, 6 yaralı

Göçer kadınların eşek sırtında zorlu "süt" yolculuğu

Ağrı'da kuaföre giden gelin, trafik kazasında hayatını kaybetti

4 Yorum

AĞRILI

AĞRILI

8 ay önce

Bu sezai temelli dediniğiz adam düne kadar mitinginde güneydoğu ve doğu anadolu bölgesini vaat edilmiş topraklar olrak söylemiş (İsraile çalıştıklarını ) bir zaattır bunlar derdi kürtlük veya türklük değil bunların derdi Türkiye Cumhuriyetini bölmek iç karışıklık çıkarmak ve terör ve teröristleri yöneten dış güçlerin uşaklığını yapmaktır halen bunu göremiyormusunuz

MUHAMMET MUSTAFA

MUHAMMET MUSTAFA

8 ay önce

Eskiden sünnetsiz dediniz. Sonra Ermeni denildi. Halkı inandıramadınız şimdi de İsrail diyorsunuz. Bugün sağlık bakanlığının birçok dilde hizmet verdiği afişler asılmış. Arapça, Kurtuluş savaşında Türklere zulmeden İngilizce, Fransızca gibi birçok dil var. Kurtuluş savaşında Çanakkale'de Türklere omuz veren Müslüman Kürdün dili yok. Siz önce gerçek Müslüman gibi davranıp "Ey insanlar! Sizi bir erkekle bir dişiden yarattık ve birbirinizle tanışmanız için sizi soylara ve kabilelere ayırdık." diyen Kuran-ı Kerim Hucurat suresi 13. ayete uygun şekilde anadil üzerindeki bütün yasakları kaldırın. Bir Kürt İsraile gitmiş değildir. Kürtlerin hiçbir lideri Yahudi ödülü de almadı. Kürtler Müslümandır. Dilleri de ana sütü kadar kendilerine helaldir. Sizler beyinlerinizi Müslümanlığa uygun hale getirerek Kürt Halkı üzerindeki dil engellerini tamamen kaldırın. Kürtleri de kendi safsatalarınızla kandırmayı bırakın. Kürtler artık yalanlarınıza kanacak kadar salak değildir. Kürtler Türkiyeyi sizden daha çok seviyorlar. Bölen Kürtler değil sizin gibileridir.

Ali

Ali

8 ay önce

MUHAMMET MUSTAFA isimli arkadaşa katılıyorum. HDP ile anlaşıp Kürt Hakları tamamen verilmelidir. Yoksul Türk ve Kürt çocuklarının ölümleri artık durmalıdır. Bu çocuklar Türkte olsa Kürtte olsa bir anneleri var. Artık annelerin bağrına taş düşmemelidir.

Metin

Metin

8 ay önce

Değerli arkadaşlar savaş politikaları halkımıza ve ülkemize çok kaybettirdi. Savaşa aktarılan para Türk ve Kürt çocuklarının geleceğine aktarılmalıdır. Gençlerimize iş imkanları olmalıdır. Yazıktır günahtır. HDP ile AKP barış sürecine dönmelidirler. Bu partiler haksızlığa karşı çoğu zaman ortak hareket ettiler. Bugünde Muhammet Mustafa Ali rumuzlu arkadaşların dile getirdiği gibi barışa hizmet etmeliyiz. Allah rızası için bu konuda elinden birşey gelenler bunu yapsınlar.

Yorum Ekle