Iğdır Ekonomi

Hayvan pazarı çarşıya taşındı: Sıkı pazarlıklar başladı

Bayrama son gün kala geleneksel hayvan pazarı şehir merkezindeki çarşı alanına taşındı. Sabahın erken saatlerinden itibaren çiftçiler ve alıcılar, geniş bir yelpazede sunulan hayvanlar üzerinde sıkı pazarlıklar yapmaya başladılar.

Bayrama son gün kala geleneksel hayvan pazarı şehir merkezindeki çarşı alanına taşındı. Sabahın erken saatlerinden itibaren çiftçiler ve alıcılar, geniş bir yelpazede sunulan hayvanlar üzerinde sıkı pazarlıklar yapmaya başladılar.

Iğdır - Iğdır'da bayrama son gün kala hayvan pazarı geniş alanlar yerine şehir merkezine yakın yerde kuruldu. Bu durum, alıcıların ve satıcıların alana kolay erişimini sağlarken, şehir yaşamının hareketliliğine de renk kattı. Pazara gelenler, kurbanlık hayvan seçiminde titiz davranırken, satıcılar da en iyi fiyatı elde etmek için çaba gösterdiler. Küçükbaş hayvanın revaçta olduğu alanda alıcılar, hayvanın cinsi, yaşı ve genel sağlık durumunu inceleyerek kararlarını verirken, satıcılar da hayvanların bakım ve beslenme özelliklerini öne çıkararak müşterilerini ikna etmeye çalıştılar. Pazarda alıcılar fiyatların yüksek olmasından yakınırken üreticiler de satış yapamamaktan yakındı.

Pazara hayvan getirip satan satıcılardan Yılmaz Arga, "Satışlarımız iyi değil. Piyasada bir bayram havası yok. Adlığımı hayvanların çoğu elimizde kaldı. Fiyat 9 bin ile 13 bin arasında değişiyor" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Iğdır haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Iğdır Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Iğdır'ın dört bir yanından Ekonomi haberleri de dahil olmak üzere, Iğdır, Kurbanlık gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir