Hamur'da ilköğretim Haftası Kutlamaları

AĞRI - İlköğretim Haftası dolayısıyla Hamur'da çeşitli kutlamalar yapıldı.

Hamur'da ilköğretim Haftası Kutlamaları

AĞRI - İlköğretim Haftası dolayısıyla Hamur'da çeşitli kutlamalar yapıldı.

Sabah 9.30'da Kutlamalar, Kaymakamlık bahçesindeki Atatürk büstü önüne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç tarafından çelenk konmasıyla başladı.

Osmangazi Ortaokulu bahçesinde kutlama etkinlikleri yapıldı. Tören öğrenci ve öğretmenlerin günün anlam ve önemini belirten konuşmaları ile başladı.

4 sınıfların 1. sınıflara çiçek takdimi, halk oyunları gösterisi, öğrencilerin günün anısına beyaz ve kırmızı balonlar uçurtmaları ve resim sergisi ile program sona erdi.

Programda konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç, en büyük sorunların başında cehalet ve fakirliğin geldiğini, cehaleti yenmek için çok okumak gerektiğini ve fakirliğin üstesinden gelmenin yolunun çalışmaktan geçtiğini ifade ederken, zor şartlarda çalışan öğretmenlere de çok işler düştüğünü, ama onların her zorluğun üstesinden geleceğine inandığını belirtti.

Karakoç, bu yıl 5 bin öğrenciye 400'ün üzerinde öğretmenle hizmet edeceklerini, 14 ortaokul 3 lise toplamda 68 okulda eğitim verildiğini söyledi.
Törene Hamur Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer, Belediye Başkanı , ilçe Emniyet Amiri Atilla Karatürk, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yücel Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç, kurum amirleri öğretmen ve veliler katıldı.

Törenden sonra 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu öğrencileri Kaymakam Ömer Faruk Tuncer'i makamında ziyaret ederek eğitime katkılarından dolayı şükran duygularının nişanesi olarak çiçek takdim etti. Kaymakam Tuncer ise öğrencilere günün anısına çeşitli hediyeler verdi.

Hamur ilköğretim haftası kutlama1

Hamur ilköğretim haftası kutlama2

Hamur ilköğretim haftası kutlama3

Hamur ilköğretim haftası kutlama4

Hamur ilköğretim haftası kutlama5

Hamur ilköğretim haftası kutlama6

Hamur ilköğretim haftası kutlama7

Hamur ilköğretim haftası kutlama8

Hamur ilköğretim haftası kutlama9

Editörün Seçtikleri

Taşlıçay ilçe girişinde "Kovid-19" denetimi

Diyadin TÜGVA temsilciliği 1000 maske dağıttı

Mehmetçik ve sağlık ekipleri, evinde rahatsızlanan yaşlı kadın için seferber oldu

Ağrı'da Türkiye-İran doğal gaz boru hattında patlama

Ağrı'da koronavirüsle ilgili ek tedbirler alındı

Yorum Ekle