Kaya Karakoç


Kaya Karakoç

Kaya Karakoç Kimdir: 1976 yılında Ağrı'nın Hamur ilçesinde doğdu. İlkokulu Hamur Atatürk İlkokulunda, Ortaokulu da Hamur Lisesi orta kısmında tamamladı.

Kaya Karakoç Alpaslan Öğretmen Lisesini okudu.1992 yılında Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümüne birinci olarak yerleşti.

1996 yılında mezun olup, 'ın Halfeli İlköğretim okulunda sınıf öğretmeni olarak göreve başladı. 1997 yılında Kılıç İlkokulunda çalıştı. Ardından Osman Gazi İlköğretim okulunda sırasıyla sınıf öğretmenliği, Türkçe ve Bilgisayar öğretmenliği yaptı.

Kaya Karakoç 2003 yılında ilçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne vekaleten atandı. Yaklaşık 9 yıl bu görevi sürdürdü. Hamur Halk Eğitimi Merkezinde Müdür yardımcılığı yaptı.

2010 yılında Cumhuriyet İlköğretim Okuluna asıl müdür olarak atandı. 24 Mayıs 2010'da Hamur Milli Eğitim Şube Müdürlüğünü yürüten Karakoç 2011 tarihinde tekrar Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürlüğüne döndü.

2014 yılında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü görevine atandı. Aynı yıl Hamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başladı. 30/03/2017 tarihinde asaleten atandı. Halen aynı görevi yürütmektedir.

Kaya Karakoç Hakkında

2012 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi´nde Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi alanında yüksek lisansını tamamladı. A.Ü. Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde ikinci lisans eğitimini de bitirmiştir. 2001-2010 arasında bir sendikanın Hamur ilçe temsilciliğini yürüttü.

Aynı sendikanın Şube Başkan Yardımcılığını da 2010-2014 yılları arasında yürüttü. Yan alanı Türkçe olan Karakoç, İlkokuma-Yazma ve Bilgisayar formatörüdür. Yayınlanmış ve yarışmalarda derece almış öykü ve şiirleri bulunan Karakoç, evli olup iki çocuk babasıdır.

Hamur Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerden Çanakkale Türküsü
Hamur Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerden Çanakkale Türküsü

Çanakkale Zaferi'nin 105. yılı dolayısıyla Ağrı Hamur Yatılı Bölge Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri Çanakkale Türküsü'nü seslendirdikleri bir klip hazırladı.

18 Mart 2020 Çarşamba 13:03
Hamur Mevlana İlkokulu öğrencilerinden drama gösterisi
Hamur Mevlana İlkokulu öğrencilerinden drama gösterisi

Ağrı’nın Hamur ilçesinde Mevlana İlkokulu, eTwinning Masal Bahçesi projesi kapsamında masallardan oluşan drama gösterisi gerçekleştirdi.

7 ay önce
Hamur'da Namazla Diriliş Konferansı
Hamur'da Namazla Diriliş Konferansı

Araştırmacı, eğitimci ve yazar Abdullah Yıldız tarafından Ağrı'nın Hamur ilçesinde lise öğrencilerine yönelik Namazla Diriliş Konferansı verildi.

7 ay önce
Hamur Osman Gazi Ortaokulu resim yarışmasında üç ödül aldı
Hamur Osman Gazi Ortaokulu resim yarışmasında üç ödül aldı

Ticaret Bakanlığının Türkiye geneli yaptığı kooperatifçilik konulu resim yarışmasında Ağrı'da ilk üç dereceyi Hamur ilçesindeki öğrenciler aldı.

7 ay önce