Kaya Karakoç

Kaya Karakoç

Kaya Karakoç Kimdir: 1976 yılında Ağrı'nın Hamur ilçesinde doğdu. İlkokulu Hamur Atatürk İlkokulunda, Ortaokulu da Hamur Lisesi orta kısmında tamamladı.

Kaya Karakoç Van Alpaslan Öğretmen Lisesini okudu.1992 yılında Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümüne birinci olarak yerleşti.

1996 yılında mezun olup, Iğdır'ın Halfeli İlköğretim okulunda sınıf öğretmeni olarak göreve başladı. 1997 yılında Hamur Kılıç İlkokulunda çalıştı. Ardından Osman Gazi İlköğretim okulunda sırasıyla sınıf öğretmenliği, Türkçe ve Bilgisayar öğretmenliği yaptı.

Kaya Karakoç 2003 yılında ilçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne vekaleten atandı. Yaklaşık 9 yıl bu görevi sürdürdü. Hamur Halk Eğitimi Merkezinde Müdür yardımcılığı yaptı.

2010 yılında Cumhuriyet İlköğretim Okuluna asıl müdür olarak atandı. 24 Mayıs 2010'da Hamur Milli Eğitim Şube Müdürlüğünü yürüten Karakoç 2011 tarihinde tekrar Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürlüğüne döndü.

2014 yılında Patnos İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü görevine atandı. Aynı yıl Hamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başladı. 30/03/2017 tarihinde asaleten atandı. Halen aynı görevi yürütmektedir.

Kaya Karakoç Hakkında

2012 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi´nde Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi alanında yüksek lisansını tamamladı. A.Ü. Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde ikinci lisans eğitimini de bitirmiştir. 2001-2010 arasında bir sendikanın Hamur ilçe temsilciliğini yürüttü.

Aynı sendikanın Şube Başkan Yardımcılığını da 2010-2014 yılları arasında yürüttü. Yan alanı Türkçe olan Karakoç, İlkokuma-Yazma ve Bilgisayar formatörüdür. Yayınlanmış ve yarışmalarda derece almış öykü ve şiirleri bulunan Karakoç, evli olup iki çocuk babasıdır.