Hakkari Güncel

Hakkari İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı

HAKKARİ - Hakkari'de İl Koordinasyon Kurulu toplantısı, Vali ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik başkanlığında yapıldı.

Hakkâri - Hakkari'de İl Koordinasyon Kurulu toplantısı, Vali ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik başkanlığında yapıldı.

Valilikte gerçekleştirilen toplantıda konuşan Çelik, 2023 yılında il genelinde 39 milyar 767 milyon liralık 496 projenin yatırım programına alındığını söyledi.

Geçen yılın dördüncü dönem sonu itibarıyla 13 milyar 102 milyon liralık bir harcamanın gerçekleştirildiğini ifade eden Çelik, "2023 yılında uygulanan projeler için toplam 39 milyar 767 milyon liralık yatırım öngörülmüş. Nakdi gerçekleşme oranı yüzde 32,95'e tekabül etmektedir. Fiziki gerçekleşme oranı ise yüzde 65,32'dir." dedi.

Basına kapalı gerçekleşen toplantıya, Vali Yardımcıları Furkan Berber, Buğra Karadağ, Mustafa Berat Kasımoğlu, Tayyar Emre Mahmutoğlu ile Yüksekova Kaymakamı Ömer Çimşit, Şemdinli Kaymakamı Ali Ekber Ateş, Çukurca Kaymakamı Mert Kumcu, Derecik Kaymakamı Abdülkadir Işık, İl Emniyet Müdürü İdris Yılmaz, Hakkari Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Can Yılmaz, Durankaya Belediye Başkanı İsmail Demirci, Esendere Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu ve kurum amirleri katıldı.

Hakkari İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Abdülkadir Işık, Belediye, Çukurca, Derecik, Dırbaz Büyüksu, Esendere, Hakkari, Hakkari Üniversitesi, İsmail Demir, Mustafa Berat Kasımoğlu, Ömer Çimşit, Rektör, Şemdinli, Yüksekova gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir