Hakkari Çevre

Hakkari'deki parklarda temizlik çalışması sürüyor

HAKKARİ (İHA) - Hakkari Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından kentin değişik noktalarında bulunan parklarda temizlik çalışması yapıldı.

Hakkâri (İHA) - Hakkari Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından kentin değişik noktalarında bulunan parklarda temizlik çalışması yapıldı.

HAKKARİ - Kentin en işlek caddeleri başta olmak üzere refüjleri çöplerden arındıran belediye ekipleri, bu defa da çocuk ve aile parklarında temizlik seferberliği başlattı. Vatandaşların etrafa rastgele attığı çöpler, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından temizlendi. Toplanan çöpler poşetlenerek şehir dışına çıkartıldı. Yeni Mahalle Çocuk Trafik Eğitim Parkı temizlik ve bakımı çalışmalarının ardından kentin birçok noktasındaki çalışmalar ise devam ediyor.

Parklarda çocukları ile birlikte eğlenen vatandaşlar, parklara sahip çıkılması gerektiğini ifade ettiler. Vatandaşlar, "Kentin birçok noktasında parklar var. Ancak vatandaşlar tarafından iyi kullanılmıyor. Belediye ekipleri çevre temizliği yapmasına rağmen 1-2 saat içerisinde çöpten geçilmiyor. Bunun önüne geçmek için çevre temizliğini halka aşılatmak gerekiyor. Caydırıcı cezalar verilirse parklar hep temiz kalacak" dediler.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri ise kentteki tüm parklarını düzenli bir şekilde çöplerden arındırdıklarını, çocukları ile birlikte eğlenen aileleri de temiz bir çevre için duyarlı olmaya davet ettiler.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Hakkari, Hakkari Belediyesi gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir