Hakkari Güncel

Hakkari'de Zap Suyu'nu salla geçen köylüler için asma köprü yapıldı

HAKKARİ - Hakkari'ye bağlı Taşbaşı köyünde hayvanlarını sağmak için Zap Suyu'nu zor şartlarda geçmeye çalışan köylüler için yapılan asma köprü tamamlandı.

Hakkâri - Hakkari'ye bağlı Taşbaşı köyünde hayvanlarını sağmak için Zap Suyu'nu zor şartlarda geçmeye çalışan köylüler için yapılan asma köprü tamamlandı.

Hakkari Valiliği, Köylerin Alt Yapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) kapsamında, köylülerin hayvanlarını sağdığı Taşbaşı ve Doğanlı köyleri arasındaki bölgede asma köprü yapılması için çalışma başlattı.

Bu kapsamda geçen hafta iş makinesi desteğiyle suyun iki tarafında çelik halatlar çeken yüklenici firma ekipleri, kısa sürede köprünün zeminine de tahta döşedi.

Kısa sürede tamamlanan asma köprü, vatandaşların hizmetine sunuldu.

Daha önce tahtalardan yaptıkları sal üzerinde ip yardımıyla suyu geçen köylüler de köprünün tamamlanmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Köy sakinlerinden İbrahim Çiftçi, sal üzerinde Zap Suyu'nu geçerken zaman zaman sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

Köprünün tamamlanmasıyla büyük bir sorundan kurtulduklarını anlatan Çiftçi, "Allah devletimizden razı olsun. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Valimiz olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Allah hepsinden razı olsun." dedi.

Köylülerden Cariye Çiftçi ise suyun diğer tarafında hayvanlarının olduğunu ve onları sağmak için tehlikeyi göze alarak karşıya geçtiğini anlattı.

Köprünün yapılmasıyla kadınların çok mutlu olduğunu aktaran Çiftçi, yetkililere teşekkür etti.

HAKKARİ - Zap Suyu
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Hakkari, Hakkari Valiliği gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir