Hakkari Güncel

Hakkari'de yenidoğan yoğun bakım ünitesi minik hastalara şifa oluyor

HAKKARİ - Hakkari Devlet Hastanesi bünyesindeki yenidoğan yoğun bakım ünitesi ile sağlık sorunları olan yeni doğan bebeklerin başka illere sevk edilmeden tedavi olmaları sağlanıyor.

Hakkâri - Hakkari Devlet Hastanesi bünyesindeki yenidoğan yoğun bakım ünitesi ile sağlık sorunları olan yeni doğan bebeklerin başka illere sevk edilmeden tedavi olmaları sağlanıyor.

Kente 4 ay önce atanan doktor Yasemin Ezgi Köstekçi, doğum sonrası sağlık sorunları olan bebeklerin daha önce farklı illere sevk edildiğini belirtti.

Hastanede 3. düzey 15 yataklı yenidoğan yoğun bakım ünitesinin olduğunu belirten Köstekçi, şöyle konuştu:

"Bazı hastalıkların tedavileri ileri uzmanlık gerektiriyor. Ünite sayesinde bebekler il dışına sevk edilmiyor ve burada tedavi ediliyor. Erken doğan bebekleri uzun süre burada izleyip anneleriyle aynı şehirde tedavilerini tamamlayabiliyoruz. Anneler ziyaret saatlerine bağlı kalmayarak günün her saatinde anne oteline gelerek bebekleri ile temas sağlayabiliyor. Bir bebeğin buradan il dışına sevk edilmesi bebeğin sağlığını tehlikeye atıyor. Tabi ki tedavi olmak için gidiyor ama bebekler için bir riski var. Biz de ekip olarak hastalarımıza burada hizmet verdiğimiz için mutluyuz."

HAKKARİ - Yenidoğan yoğun bakım ünitesi minik hastalara şifa oluyor1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Doktor, Hakkari, Hakkari Devlet Hastanesi gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir