Hakkari'de rafting ve bisiklet turu etkinliği renkli görüntüler oluşturdu

Hakkari'de rafting ve bisiklet turu etkinliği renkli görüntüler oluşturdu

HAKKARİ - Hakkari'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilen bisiklet turu ve rafting etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

HAKKARİ - Hakkari'de 19 Mayıs 'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilen bisiklet turu ve rafting etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

Kent merkezinde bir araya gelen bir grup bisikletli genç, Hakkari-Çukurca kara yolundan Depin bölgesine bisiklet turu düzenledi.

Ardından Zap Suyu'nda rafting yapan gençler, karların erimesiyle debisi yükselen suda zor anlar yaşadı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Emin Yıldırım, gazetecilere, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı Hakkari'de coşkuyla kutladıklarını söyledi.

Yıldırım, "Salgın kuralları çerçevesinde gençlerimizi sürece dahil edecek ve bu coşkuyu yaşatacak birçok etkinlik yapıyoruz. Etkinliklerden biri bisiklet turuydu. Kent merkezinden başlayan bisiklet etkinliği kapsamında Çukurca'nın belli bir bölgesine gidildi. Depin bölgesinde de sporcularımız burada rafting etkinliği yaptı. 15-21 Mayıs tarihlerinde bakanlığımızın ilan ettiği Gençlik Haftası kapsamında birçok sportif faaliyet yapacağız. Masa tenisi, basketbol, voleybol ve okçuluk gibi etkinliklerimiz devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Etkinlikleri, AK Parti Hakkari İl Başkanı Abdulmuttalip Özbek, Spor Şube Müdürü Sabri Demir de izledi.Kaynak:AA

Paylaşmak İstermisin?

Etiketler: 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, bisiklet, çukurca, Depin mevkisi, etkinlik, Hakkari, rafting, Zap Suyu.

Yorum Ekle