Van Güncel

Hakkari'de kayalıklarda mahsur kalan kurbanlık keçi kurtarıldı

VAN - Hakkari'de kayalıklarda mahsur kalan kurbanlık keçi, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) İl Müdürlüğü ekibince kurtarılarak sahibine teslim edildi.

VAN - Hakkari'de kayalıklarda mahsur kalan kurbanlık keçi, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) İl Müdürlüğü ekibince kurtarılarak sahibine teslim edildi.

Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, Sümbül Mahallesi'nde bir vatandaşın kurbanlık keçisinin arife günü bağlı olduğu yerden kaçarak seyir terası yakınlarındaki kayalık alana gittiği ve burada mahsur kaldığı ihbarı yapıldı.

Bunun üzerine bölgeye giden AFAD ekipleri, yürüttükleri çalışma sonucu keçiyi mahsur kaldığı 200 metre yükseklikteki kayalık alandan kurtardı.

Keçi, sahibine teslim edildi.

HAKKARİ - Kayalıklarda mahsur kalan kurbanlık keçi kurtarıldı1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, AFAD, Hakkari, Kurbanlık, Sosyal medya, Van gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir