Hakkari Asayiş

Hakkari'de iki ayda 70 kişi yakalandı

Hakkari'de iki ay süre zarfından çeşitli suçlardan 70 kişi yakalandı.

Hakkari'de iki ay süre zarfından çeşitli suçlardan 70 kişi yakalandı.

Hakkâri - Hakkari Valisi Ali Çelik başkanlığında İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Necip Çarıkcıoğlu, İl Emniyet Müdürü İdris Yılmaz ve ilgili birim amirleri ile birlikte asayiş toplantısı yaptı. Toplantıda 30 Haziran - 6 Temmuz 2025 tarihleri arasında meydana gelen olayların bir önceki yılın aynı tarihlerine oranla analizini içeren brifingler incelendi.

Toplantıda 1 haftalık çalışmaları anlatan Vali Çelik, "İlimizde 30 Haziran - 6 Temmuz 2024 tarihleri arasında meydana gelen olayların bir önceki yılın aynı dönemine oranla; hırsızlık suçlarının yüzde 93, dolandırıcılık suçlarının yüzde 29 ve trafik kazalarında yüzde 7 oranında azalma meydana geldi. Narkotik suçlarının ortaya çıkartılması için yapılan başarılı operasyonların yüzde 800 ve kaçakçılık suçlarının ortaya çıkartılması için yapılan başarılı operasyonların yüzde 350 oranında arttı. Dönem içerisinde çeşitli suçlardan aranma kaydı bulunan 70 şahsın yakalanmasında emeği geçen kolluk görevlilerine teşekkür ederim" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Asayiş haberleri de dahil olmak üzere, Hakkari, Hırsızlık, Jandarma, Kaçakçılık, Operasyon gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir