Hakkari Güncel

Hakkari'de engelli kardeşlere hasta karyolası ile tekerlekli sandalye desteği

HAKKARİ - Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde engelli iki kardeşe hasta karyolası ile tekerlekli sandalye hediye edildi.

Hakkâri - Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde engelli iki kardeşe hasta karyolası ile tekerlekli sandalye hediye edildi.

Hakkari Gençlik ve Engelliler Derneğinden yapılan açıklamaya göre, hayırseverlerin desteğiyle temin edilen hasta karyolası ile tekerlekli sandalyeler yüzde 99 engeli bulunan Leyla Sev ile yüzde 95 engeli bulunan Hatice Sev'e teslim edildi.

Dernek Başkanı Yavuz Aydoğdu, engellilere yönelik desteklerini sürdürdüklerini söyledi.

Kentteki tüm engellilere ulaşmayı ve ihtiyaçlarını gidermeyi amaçladıklarını belirten Aydoğdu, şunları kaydetti:

"Hayırseverlerin yardımıyla temin ettiğimiz tekerlekli sandalyeleri ve elektrikli hasta yataklarını ailemize teslim ettik. Leyla ve Hatice kardeşlerimizle bir süre sohbet ettik, taleplerini dinledik. Özel gereksinimli kardeşlerimizi topluma kazandırmak istiyoruz. Bize destek veren herkese teşekkür ederim."

Sev ailesi de dernek yetkililerine teşekkür etti.

Hakkari
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Hakkari, Şemdinli, Tekerlekli Sandalye, Yavuz Aydoğdu gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir