Hakkari Güncel

Hakkari'de doğaseverler Ava Ore Şelalesi'nin aktığı bölgeyi gezdi

HAKKARİ - Hakkari'de doğaseverler, Cilo Sat Gölleri ve Buzulları Dağcılık ve Doğa Sporları Derneğinin (CİSİAD) organizasyonu kapsamında Ava Ore Şelalesi'nin aktığı bölgeyi gezdi.

Hakkâri - Hakkari'de doğaseverler, Cilo Sat Gölleri ve Buzulları Dağcılık ve Doğa Sporları Derneğinin (CİSİAD) organizasyonu kapsamında Ava Ore Şelalesi'nin aktığı bölgeyi gezdi.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, kente 20 kilometre mesafedeki Ava Ore Şelalesi'nin aktığı bölgede etkinlik düzenledi.

Etkinliğe katılan doğaseverler, bölgedeki doğal güzellikleri cep telefonları ve fotoğraf makineleriyle görüntüledi, doğayla iç içe zaman geçirdi.

Öğretmen Bilgen Doğar, Hakkari'nin doğasının insanları kendine hayran bıraktığını söyledi.

CİSAD'ın düzenlediği gezilere katılarak bölgenin güzelliklerini keşfetme imkanı bulduğunu belirten Doğar, "Hakkari çok güzel bir yer. Harika bir doğası var. Herkese tavsiye ederim." dedi.

Dernekte görevli rehber Gülizar Harmancı ise Hakkari'nin son zamanlarda daha çok tanındığını dile getirdi.

Kentin tanıtımına yönelik yılın her döneminde farklı etkinlikler düzenlediklerini ifade eden Harmancı, şunları kaydetti:

"Ava Ore Şelalesi uzun zamandır bu kadar coşkulu akmıyordu. Hep beraber bu güzelliğe şahitlik ediyoruz. Hakkari saklı bir cennet. İnsanlar bu güzellikleri görmek için buralara gelecek. Ancak gittiğimiz bölgelerde çevre temizliğine dikkat etmeliyiz. Buraları torunlarımıza da bırakacağız. Bizim için önemli olan Hakkari'nin güzelliklerini turizme kazandırmak. Bu sene ciddi bir yoğunluk var."

Hakkari
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Hakkari, Kilometre, Spor gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir