Hakkari Güncel

Hakkari'de "Depremle yaşamayı öğreniyorum" konferansı

Hakkari'de "Depremle yaşamayı öğreniyorum" konulu konferans düzenlendi.

Hakkari'de "Depremle yaşamayı öğreniyorum" konulu konferans düzenlendi.

Hakkâri - Hakkari Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün konferans salonunda düzenlenen konferansa konuşmacı olarak İnşaat Mühendisi Şaban Arslan katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Mühendis Arslan, slayt gösterimi ile deprem öncesi, anı ve sonrası alabileceğiniz önlemler nelerdir? Deprem olurken nasıl davranılmalı, kentsel dönüşüm, çarpık ve inşaatlardaki mühendis hatası konuları hakkında detaylı bilgi verdi. Arslan, "İnsanoğlunun karşılaştığı en büyük afetlerin başında şüphesiz depremler, sismik yönden aktif bulunan bölgelerde art arda oluştuğu ve sonucundan da milyonlarca insanın ve barınakların yok olduğu artık bilinen bir gerçektir. 'Biz yapacaktık, keşke yapsaydık, önlem alsaydık' demeyelim, deprem felaketi ile mücadele etmeyi öğrenmeyi öğrenelim, deprem gerçeğini unutmayalım ve unutturmayalım. Elimizi hepimiz taşın altına koyup şehrimiz için planlar yapalım" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Deprem, Hakkari, İstiklal Marşı gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir