Hakkari Güncel

Hakkari'de dağcılar Sümbül Dağı tırmanışını tamamladı

HAKKARİ - Hakkari'de dağcılar, kentin tanıtımına katkı sunmak amacıyla 3 bin 487 rakımlı Sümbül Dağı'na yaptıkları tırmanışı tamamladı.

Hakkâri - Hakkari'de dağcılar, kentin tanıtımına katkı sunmak amacıyla 3 bin 487 rakımlı Sümbül Dağı'na yaptıkları tırmanışı tamamladı.

Hakkari Cilo Sat Gölleri ve Buzulları Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneğinin organize ettiği etkinlik kapsamında 3 dağcı, Depin mevkisinde bir araya gelerek Sümbül Dağı'na tırmanış gerçekleştirdi.

Yaklaşık 2 gün süren tırmanışın ardından zirveye ulaşan dağcılar, burada bir süre bekledikten sonra inişe geçti.

CİSAD üyesi Mazlum Tekçe, gazetecilere, dernek olarak her yıl düzenledikleri geleneksel Sümbül Dağı zirve tırmanışını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Tekçe, "20 Haziran'da Depin bölgesinden tırmanışa başlayıp 2 bin 720 rakımda bulunan Sümbül mağarasında konakladık. 21 Haziran'da da tekrar yola çıkarak zirveye ulaştık. Bizi destekleyen herkese teşekkür ediyoruz. Güzel bir tırmanış oldu. Kentin tanıtımı için bu tür etkinlikleri yapıyoruz." diye konuştu.

HAKKARİ - Dağcılar Sümbül Dağı tırmanışını tamamladı1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Hakkari, Spor gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir