Hakkari Asayiş

Hakkari'de bir haftada 9 kişi dolandırıldı

Hakkari'de bir hafta içerisinde 9 kişi yaklaşık 380 bin TL dolandırıldı.

Hakkari'de bir hafta içerisinde 9 kişi yaklaşık 380 bin TL dolandırıldı.

Hakkâri - Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada, son bir hafta içerisinde 3 vatandaşın sosyal medya üzerinden ev eşyası almak isterken, 4 vatandaşın sahte altın alırken, 2 vatandaşın ise kendisini kamu görevlisi olarak tanıtan şahıslarla kart bilgilerini paylaşarak 380 bin TL dolandırıldığı belirtildi. Açıklamada, "Güvenmediğiniz satıcıdan bir şey alırken iki kez düşünün, mümkünse ürünü görmeden ve emin olmadan para göndermeyin. Sizi arayan bir kamu görevlisi kart bilginizi, hesap ya da şifrenizi talep etmez. Unutmayın, duyarlılığınız şahıslara karşı en büyük kozunuzdur" denildi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Asayiş haberleri de dahil olmak üzere, Hakkari, Hakkari Valiliği, Sosyal medya gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir