Hakkari Güncel

Hakkari'de asayiş olaylarını değerlendirme toplantısı düzenlendi

HAKKARİ - Hakkari'de düzenlenen asayiş toplantısında 30 Haziran-6 Temmuz arasında meydana gelen olaylar değerlendirildi.

Hakkâri - Hakkari'de düzenlenen asayiş toplantısında 30 Haziran-6 Temmuz arasında meydana gelen olaylar değerlendirildi.

Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan açıklama göre, Vali Ali Çelik, valilikteki toplantıda İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Necip Çarıkcıoğlu, İl Emniyet Müdürü İdris Yılmaz ve birim amirleriyle bir araya geldi.

Toplantıda söz konusu tarihler arasında yaşanan olayların önceki yılın aynı dönemine oranla analizini içeren rakamlar incelendi.

Hırsızlık suçlarının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 93, dolandırıcılık suçlarının da yüzde 29 azaldığını belirten Çelik, trafik kazalarının yüzde 7 azaldığını, narkotik suçlarının ortaya çıkarılması için düzenlenen operasyonların ise yüzde 800 arttığını aktardı.

Kaçakçılık suçlarının ortaya çıkartılması için yapılan başarılı operasyonların yüzde 350 arttığına değinen Çelik, çeşitli suçlardan aranan 70 kişinin de yakalandığını kaydetti.

Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Hakkari, Hırsızlık, Jandarma, Kaçakçılık, Operasyon, Sosyal medya gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir