Hakkari Güncel

Hakkari'de 96 köy ve 202 mezra yolu ulaşıma kapandı

HAKKARİ (İHA) - Hakkari'de bastıran yoğun kar yağışı nedeniyle 96 köy ve 202 mezra yolu kapandı.

Hakkâri (İHA) - Hakkari'de bastıran yoğun kar yağışı nedeniyle 96 köy ve 202 mezra yolu kapandı.

HAKKARİ - 4 gündür bölgede etkili olan kar yağışı hayatı durma noktasına getirirken, çok sayıda köy ve mezra yolu da ulaşıma kapandı. Hakkari İl Özel İdaresinden yapılan açıklamada, il merkezinde 18 köy ve 42 mezra, Derecik'te 3 köy ve 12 mezra, Şemdinli'de 18 köy ve 69 mezra, Yüksekova'da ise 57 köy ve 79 mezra olmak üzere toplam 96 köy ve 202 mezra yolunun ulaşıma kapandığı belirtildi.

Öte yandan, Karayolları ve belediye ekipleri ise kardan kapanan yolları açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Derecik, Hakkari, Hakkari İl Özel İdaresi, Kar Yağışı, Şemdinli, Yüksekova gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir