Hakkari Güncel

Hakkari'de 31 bin 460 meyve fidanı dağıtıldı

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan "Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi (TAKE)" projesi kapsamında 31 bin 460 fidan dağıtıklarını söyledi.

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan "Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi (TAKE)" projesi kapsamında 31 bin 460 fidan dağıtıklarını söyledi.

Hakkâri - Hakkari Tarım ve Orman İl Müdürlüğü kampüsünde yapılan fidan dağıtım törenine Vali Yardımcısı Furkan Berber, Emniyet Müdürü İdris Yılmaz, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, Hakkari Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Asım Şen katıldı. Vali Ali Çelik, Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan TAKE projesi kapsamında yüzde 75 oranında hibe ile hazırlanan ve kabul edilen "Meyveciliği Geliştirme" projesinde 31 bin 460 adet meyve fidanı dağıtımını gerçekleştirdiklerini söyledi. Vali Çelik, "Çiftçilerimize, hem size hem de sizden sonraki nesillere güzel bir miras bırakacağınız bu fidanlarımızın, ilimiz ve ülkemize üretimde hayır ve bereket getirmesini temenni ediyorum. Meyve fidanımız, Van Tarım Kredi Kooperatifi tarafından temin edilerek ilimiz merkez ve ilçelerinde dağıtımına başlamıştır. Proje kapsamında ilimiz merkezde 343 çiftçiye 7 bin 645, Yüksekova ilçemizde 223 çiftçiye 11 bin 630, Şemdinli ilçemizde 180 çiftçiye 7 bin 530, Çukurca ilçemizde 56 çiftçiye bin 865 ve Derecik ilçemizde 86 çiftçiye 2 bin 700 adet sertifikalı aşılı ve tüpsüz ceviz, kaysı, kiraz, elma, armut, Trabzon hurması, ayva ve fıstık fidesi dağıtımını gerçekleştirdik. Çiftçi kardeşlerimize emekleri ve çalışmalarından dolayı şükranlarımı sunarım" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Çukurca, Derecik, Hakkari, Hakkari Üniversitesi, Ömer Pakiş, Rektör, Şemdinli, Tarım ve Orman Bakanlığı, Van, Yüksekova gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir