Hakkari Çevre

Hakkari'de 3 bin 500 rakımdaki su arızası giderildi

Hakkari Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri, 3 bin 500 rakımdaki ana şebekeden gelen hatta oluşan arızaları giderdi.

Hakkari Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri, 3 bin 500 rakımdaki ana şebekeden gelen hatta oluşan arızaları giderdi.

Hakkâri - Kentin içme suyu ihtiyacını karşılayan Berçelan Yaylasındaki 400'lük isale hattı şebekesi toprak kaymasından dolay arızalandı. Bunun üzerine belediye ekipleri hemen harekete geçti. Yapılan iki günlük çalışma sonucunda vatandaşlar mağdur edilmeden kent merkezine yeniden su akışı sağlandı.

Ekipler, ayrıca Biçer ve Pehlivan mahallelerinde içme suyu tahliyesi vanası arızasını da giderdi. Yapılan çalışmalar ve karların erimesi ile birlikte depolarda çamurlu su akması nedeniyle ekipler şehrin su ihtiyacını karşılayan depoları yıkamadan geçirdi.

Hakkari Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü yetkililer, şehrin içme suyu ihtiyacını karşılayan ana şebekede meydana gelen arızaları giderdiklerini ve içme suyu depolarını ise yıkamadan geçirdiklerini ifade ettiler.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Hakkari, Hakkari Belediyesi gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir