Sitede 1782 kişi varaz bulutluAğrıaz bulutlu2.8°C

Mursi için gıyabi cenaze namazı

AĞRI - Ağrı kent merkezi ve ilçelerindeki camilerde bir araya gelen vatandaşlar, hayatını kaybeden Mısır'ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için gıyabi cenaze n...

Mursi için gıyabi cenaze namazı

AĞRI - Ağrı kent merkezi ve ilçelerindeki camilerde bir araya gelen vatandaşlar, hayatını kaybeden Mısır'ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Ağrı Merkez Cami'de öğle vakti kılınan gıyabi cenaze namazının ardından Ağrı Sivil Toplum İnisiyatifi mensupları, basın açıklaması yaptı.

Grup adına açıklamada bulunan İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Ağrl Temsilcisi Kerem Engin, Mursi'nin kendisine yapılan sistematik işkence ve ihmallerin ardından dün şehit olduğunu belirtti.

Engin, "Şehit Mursi'yi idam cezasıyla yargılayan Mısır cuntası, karar çıksa bile bir cumhurbaşkanını idam etmenin siyasi sonuçlarına katlanamayacağını bildiği için onu yavaş bir süreçte öldürmeyi tercih etmiştir." diye konuştu.

Mısır'da tutuklu mazlumlar için durumun daha da kritik hal aldığını dile getiren Engin, işkence, taciz, öldürme ve daha onlarca hukuksuzluğun engellenmesi için dünyanın harekete geçmesi gerektiğini bildirdi.

Sivil toplum örgütü üyeleri ve vatandaşların tekbir ve sloganlarla destek verdiği açıklama, okunan duayla sona erdi.(AA)

Mursi için gıyabi cenaze namazı3

Mursi için gıyabi cenaze namazı1

Mursi için gıyabi cenaze namazı2

Yorum Ekle