Sitede 12472 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU34°C

Suriyeli Berivan Abbas Ağrı Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu

AĞRI - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Ağrı Belediye Başkanlığı koltuğuna 15 Nisan İlkokulu 3/A sınıfı öğrencilerinden Suriyeli Beriva...

Suriyeli Berivan Abbas Ağrı Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu

AĞRI - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Ağrı Belediye Başkanlığı koltuğuna 15 Nisan İlkokulu 3/A sınıfı öğrencilerinden Suriyeli Berivan Abbas oturdu.

Beraberinde okul idaresi, öğretmen ve arkadaşlarıyla belediye başkanlığı binasına gelen Abbas, Başkan Savcı Sayan tarafından karşılandı.

Öğrencilerle tek tek ilgilenen Sayan, arkadaşları tarafından koltuğa Suriyeli kardeşlerinin uygun görülmesinin kendisini mutlu ettiğini ifade etti.

Çocukların bayramını kutlayan Sayan, "Belediye Başkanlığımı Suriyeli kardeşime devretmek istiyorum. Berivan bu ülkede Suriyeli bir çocuk olarak eğitim görüyor. Türkiye'deki bütün kardeşleri onu kucaklıyor. Bizim yeni belediye başkanımız Suriyeli Berivan kardeşimiz." diye konuştu.

-"Berivan gibi çocukların ekmeğini kesmeye çalışıyor"

"Umarım bu bazı insanlara da ders olur. Atatürk Suriye cephesinde mücadele vermişti." diyen Sayan, şöyle konuştu:

"Atatürk, Berivan'ın dedeleri yetim kalmasın diye o zaman büyük mücadeleler vermişti. Ne yazık ki bugün 'Atatürk'ün askeriyim' diyen insanlar, Bolu Belediye Başkanı, Berivan gibi çocukların ekmeğini kesmeye çalışıyor. Bu bir tezattır, çelişkidir. Bunu da Türk halkının vicdanına bırakıyorum. Biz Ağrı'daki çocuklarla birlikte Türkiye'ye 'Berivan başımızın tacıdır' diyoruz."

Konuşmasının ardından Abbas'ı koltuğuna oturtan Sayan, belediyeye vereceği ilk talimatı sordu.

Herhangi bir isteğinin olmadığını ifade eden Abbas, "Recep Tayyip Erdoğan'ı, Savcı Sayan'ı, Ağrı'yı ve Türkiye'yi seviyoruz. Bolu Belediye Başkanımız, Suriyeli kardeşlerimin ekmeğini kesme." dedi.

Program, Sayan'ın çocuklara hediyelerini vermesi ve ikramların ardından sona erdi.(AA)

Suriyeli kardeşlerimin ekmeğini kesme5

Suriyeli kardeşlerimin ekmeğini kesme1

Suriyeli kardeşlerimin ekmeğini kesme2

Suriyeli kardeşlerimin ekmeğini kesme3

Suriyeli kardeşlerimin ekmeğini kesme4

Yorum Ekle