Sitede 8141 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu3.8°C

Mehmet Şahin Nalbant Konukevi misafir ağırlamaya başladı

MALATYA - İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, hayırsever iş adamı Mehmet Şahin Nalbant'ın desteğiyle Turgut Özal Tıp Merkezi hastaları ve yakınları için inşa edilen konukevinin hizmete alındığını ve resmi açılışını gelecek hafta yapmayı planladıklarını söyledi.

12 Nisan 2019 Cuma 16:24
Mehmet Şahin Nalbant Konukevi misafir ağırlamaya başladı

Malatya - İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, hayırsever iş adamı Mehmet Şahin Nalbant'ın desteğiyle Turgut Özal Tıp Merkezi hastaları ve yakınları için inşa edilen konukevinin hizmete alındığını ve resmi açılışını gelecek hafta yapmayı planladıklarını söyledi.

Kızılay, hayırsever iş adamı Mehmet Şahin Nalbant tarafından maliyetinin yüzde 70'i karşılanan ve iş adamının isminin verildiği konukevi ile ilgili gazetecilere açıklama yaptı.

Mehmet Şahin Nalbant Konukevi'nde hasta ve hasta yakınlarının konaklamaya başladığını dile getiren Kızılay, konukevinin yapılmasına destek veren Nalbant'a teşekkür etti.

Mehmet Şahin Nalbant Konukevi'nin 101 odalı olduğunu ve açılışını gelecek hafta yapacaklarını anlatan Kızılay, şöyle konuştu:

"Her bir odada 2 olmak üzere toplam 202 yatak var. Burada bir haftadır hasta ve hasta yakınları konaklamaya başladı. Diğer konuk evimiz tümüyle dolu. Türkiye'nin her yerinden ve dünyanın farklı bölgelerinden bize hasta geliyor. Kontrole gelen hastalar ile yakınları bu konukevlerinde kalıyor. 2011 yılında açılan MİAD Konukevimiz şu ana kadar 350 binden fazla misafir ağırladı, bu konukevi bize yetmiyordu. Mehmet Şahin Nalbant Konukevi açılıyor. Artık kalmak için başvuran hiç kimseyi geri çevirmeyeceğiz. Malatya'nın ilçelerinde yaşayan vatandaşları eskiden almıyorduk, yarın tekrar gelin diyorduk. Yer olduğu müddetçe artık onları da alacağız."

- Konuklara kahvaltı ve akşam yemeği veriliyor

Askıda oda kapsamında konukevinde kalanların bir kısmının ücret ödemediğini aktaran Kızılay, şöyle devam etti:

"Yüzde 40'ı burada ücretsiz kalıyor. Yüzde 60'lık kısım ücret ödüyor. Ücretler de günlük 10 ile 40 lira arasında değişiyor. Hasta ve hasta yakınlarından gelir seviyesine göre ücret alınıyor. Burada kalanlar sabah kahvaltısı yapıyor, akşam yemeği yiyiyor. Burası tam bir hayır merkezi."

Prof. Dr. Kızılay, 10 milyon 500 bin liraya mal olan konukevi için hayırsever iş adamı Nalbant'a teşekkür ederek, üniversite olarak Nalbant'a fahri doktora vereceklerini vurguladı.

Kızılay, konuşmasının ardından konukevini gezdi.(AA)

Mehmet Şahin Nalbant Konukevi misafir ağırlamaya başladı - MALATYA1

Yorum Ekle