Gürpınar'da vahşi depolama yapılan çöplük kapatıldı

VAN - Van Büyükşehir Belediyesi, Gürpınar ilçesinde vahşi depolama yapılan çöplüğü ıslah ederek kapattı.

Gürpınar'da vahşi depolama yapılan çöplük kapatıldı

VAN - Büyükşehir Belediyesi, ilçesinde vahşi depolama yapılan çöplüğü ıslah ederek kapattı.

Çevre sağlığının korunması ve atıkların çevreye verdiği zararları ortadan kaldırmak için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki düzensiz çöp depolama alanlarını kapatıyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, Özalp yolu üzerinde bulunan şehir çöplüğü, Gevaş ve 'in ardından bu kez de Gürpınar ilçesi vahşi çöp toplama alanında çalışma başlattı.

Değirmendüzü si'nin sınırları içerisinde bulunan ilçe çöplüğünün üzeri tabakasıyla kapatan ekipler, olumsuzluk yaşanmaması için belli noktalara gaz bacaları yerleştirdi.

Islah çalışmalarının tamamlanmasının ardından Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı alanda ağaçlandırma çalışması yapılacak.

Çevre Mühendisi Dilek Okur, yaptığı açıklamada, Katı Atık Entegre Tesisi Projesi kapsamında ilçedeki şehir çöplüğünde ıslah çalışması yürüttüklerini söyledi.

Edremit, Gevaş ve Gürpınar'da çöplerin aktarma istasyonları ile şehir çöplüğüne taşındığını ifade eden Okur, "Bu ıslah çalışmaları tüm ilçelerimizde yapılıyor. 13 ilçemizin çöp sorununu bu şekilde çözüyoruz. Amacımız çevre ve insan sağlığını gözeterek çöp dökülen alanı doğaya kazandırmaktır. Buradaki ıslah çalışması bitikten sonra alanda ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışması yapacağız." diye konuştu.

Değirmendüzü Mahallesi Muhtarı Garbi Tanış da belediye ekiplerine teşekkür etti.Kaynak:AA


Editörün Seçtikleri

Yenilikçi eğitimin Türkiye’de ki öncüsü: Bahçeşehir Koleji

Türk Kızılay yurt içi ve dışında 4 milyon kişiye kurban eti ulaştırmayı hedefliyor

Tarihi İshak Paşa Sarayı'na Kurban Bayramı'nda yoğun ilgi

Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerin gözde mekanı: Balık Gölü

Ağrı Valisi Osman Varol, trafik denetimine katıldı

Yorum Ekle