Erzincan Çevre

Günü birlik bin kilometrenin üzerinde mesafeyi uçabilen posta güvercinleri Erzincan'dan İzmir'e gitmeleri için havaya salındı

Ege Bölgesi'ndeki 3 derneğin katılımıyla yaklaşık 100 posta güvercini, Erzincan yarışına katıldı. Günü birlik bin kilometrenin üzerinde mesafeyi uçabilen posta güvercinleri Erzincan'dan İzmir'e gitmeleri için havaya salındı.

Ege Bölgesi'ndeki 3 derneğin katılımıyla yaklaşık 100 posta güvercini, Erzincan yarışına katıldı. Günü birlik bin kilometrenin üzerinde mesafeyi uçabilen posta güvercinleri Erzincan'dan İzmir'e gitmeleri için havaya salındı.

Erzincan - Hasan Seven adına düzenlenen 2024 yılı yarışının son etabı olan 10'ncu Etap Erzincan 1010 km etabının güvercin salımı Erzincan'dan yapıldı. Posta güvercinlerini salan Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, "Bugün, Türkiye'nin en uzun yarışında güvercinlerimizi Erzincan'dan salıyoruz ve 1300 km sonra Bornova'da karşılayacaksınız. Bu güvercinlerin uçuşunun ülkemize ve dünyaya barış getirmesini diliyoruz." dedi.

Geçen yıl yapılan yarışmada, 2018 doğumlu Bold Pilot isimli güvercin, sabah saat 05.50'de yarışa başlayarak akşam saat 20.27'de hava mesafesi olarak bin 10 kilometre, kara mesafesi olarak da bin 400 kilometre yol kat ederek Erzincan'dan İzmir'e 14 saat 37 dakikada uçarak birinci olmuştu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzincan haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzincan Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzincan'ın dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Erzincan, Kilometre, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir