Van Güncel

Genel Sekreter Çelikel: "Muhtarımızın sorunları vatandaşlarımızın sorunlarıdır"

Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, Tuşba ilçesindeki mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.

Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, Tuşba ilçesindeki mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.

Van: Mahallelerin sorunlarını tespit etmek ve çözüm sunmak amacıyla Van Büyükşehir Belediyesince başlatılan muhtar buluşmalarının ikincisi Tuşba ilçesi ile devam etti. Fidanlık Parkı'nda düzenlenen toplantıda, Tuşba mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, muhtarların sorun ve taleplerini tek tek dinleyerek not aldı.

Toplantının başında muhtarlarla tek tek selamlaşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı'nın selamlarını ileterek, yapılan istişare toplantısının hayırlı olmasını diledi. Genel Sekreter Çelikel, "Maalesef Van'da bu sene en büyük sıkıntımız içme suyudur. Kent merkezimiz ve kırsaldaki su sıkıntımızı olabildiğince vatandaşlarımıza yansıtmadan çözme çalışmasındayız. Muhtarımızın bu taleplerinin farkındayız. Diğer sorunların çözümü noktasında tüm birimlerimizle buradayız. Muhtarımızın sorunları vatandaşlarımızın sorunlarıdır" dedi.

Daha sonra tek tek söz alan mahalle muhtarları, yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, mahallelerinde yaşanan su, altyapı, üstyapı, kanalizasyon, yol, ulaşım, tarımsal, ilaçlama, okul, taziye evi, sıvat, istinat duvarları ve oyun parkları gibi taleplerini dile getirdiler. Mahallelerin sorunlarını da anlatan muhtarlar, çözüm noktasında ilgili birimlerden de bilgi aldılar.

Sorunları tek tek not alan Genel Sekreter Çelikel, taleplerin karşılanması ve sorunların çözümü noktasında takipçi olacaklarını ifade etti.

Toplantı verilen öğlen yemeği, muhtarlara hediye takdimi ve hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından sona erdi.

Toplantıya Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan, Genel Sekreter Yardımcısı Esiner Çetin, Başkan Danışmanı Sinan Hakan ve İkram Kali, VEDAŞ ve AKSA temsilcileri ile büyükşehir belediyesinin ilgili daire başkanları katıldı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Mehmet Fatih Çelikel, Muhtar, Ozan Balcı, Tuşba, Ülker Cem Kaplan, Van, Van Büyükşehir Belediyesi, VASKİ, VEDAŞ gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir