Gençler yaşlıların saç bakımı için seferber oldu

AĞRI - Ağrı'da bir araya gelen üniversiteli gençler, projelerine destek veren kuaförler eşliğinde köyleri gezerek yaşlı ve yatalak hastaları tıraş ediyor.

Gençler yaşlıların saç bakımı için seferber oldu

AĞRI - 'da bir araya gelen üniversiteli gençler, projelerine destek veren kuaförler eşliğinde köyleri gezerek yaşlı ve yatalak hastaları tıraş ediyor.

"Merkezim Her Yerde, Köylerde Gülen Yüzler" adlı proje kapsamında bir araya gelen Ağrı Gençlik Merkezi gönüllüsü gençler, il ve ilçelerdeki en ücra köyleri ziyaret ederek hasta ve yaşlılarla bir araya geliyor. Gençler, projeye gönüllü destek veren deneyimli kuaförler eşliğinde, rahatsızlıkları nedeniyle köyden çıkamayan bakıma muhtaç kişileri tıraş ederek hayır dualarını alıyor.

Yaşlıları unutmamak, en önemli görev

Gençlik lideri Cihangir Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sürekli köylere giderek vatandaşlarla bir araya geldiklerini söyledi. Genelde uzak köyleri tercih ettiklerini belirten Aslan, şöyle konuştu:

"Köylerdeki yaşlı amcalarımızın şehir merkezine gidiş gelişlerinin zor olduğunu biliyoruz. Gönüllü kuaförler eşliğinde yaşlı ve yatalak vatandaşları evlerinde ziyaret edip tıraş ediyoruz. Gençlerimizi geleceğe hazırlayan yaşlılarımızı unutmamanın da en önemli görevlerimizden biri olduğuna inanıyoruz. Hem gençlerimiz çok mutlu oldu, hem de yaşlılarımız inanılmaz derecede motive oldu."

Hem onlar mutlu oluyor hem de biz

Projeye gönüllü dahil olan kuaför Serhat Turgutalp ise projeye katıldığı için mutlu olduğunu anlattı. Köy köy gezerek yaşlı ve hastaları evlerinde ziyaret edip tıraş ettiklerini aktaran Turgutalp, şunları söyledi:

"Yaşlı ve yatalak amcaları evlerinde tıraş ediyoruz. Bugün il merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Uçarkaya köyündeyiz. Yaşlı amcalarımızı evlerinde ziyaret edip onların saç ve sakal bakımını yaptık. Hem onlar mutlu oluyorlar hem de biz. Her hafta gezerek yatalak amcalarımızı ziyaret etmek istiyoruz. Gönüllü olduğumuz için bizimde hoşumuza gidiyor. Çoğu zaman bu tür etkinlikler yapıyoruz."

Köylülerden 66 yaşındaki Süleyman Kiraz da ilk defa köylerine üniversiteli öğrencilerin geldiğini belirterek onları evlerinde ağırladıklarını ve gönül birlikteliği kurarak hoş vakit geçirdiklerini dile getirdi.

Yaşlandığı için il merkezine gidip gelmekte zorluk çektiğini ifade eden Kiraz, evine kadar gelerek kendisini tıraş eden öğrencilere teşekkür etti.(AA)

Gençler yaşlıların saç bakımı için seferber oldu1

Gençler yaşlıların saç bakımı için seferber oldu2

Gençler yaşlıların saç bakımı için seferber oldu3

Gençler yaşlıların saç bakımı için seferber oldu4

Gençler yaşlıların saç bakımı için seferber oldu5

Gençler yaşlıların saç bakımı için seferber oldu6

Gençler yaşlıların saç bakımı için seferber oldu7

Editörün Seçtikleri

E-Tuğra (E-İmza) Ağrı’da Hizmet Vermeye Başladı

TOKİ tarafından Ağrı’da inşa edilecek 300 konutun ihalesi yapıldı

Patnos'ta kütüphaneler normalleşmeyle öğrencilere kapılarını açtı

Bakan Pekcan'ın duyurusuyla yeniden açılan Gürbulak Sınır Kapısı'nda hareketlilik

Bir yanı kar bir yanı bahar yaylada göçerlere soğuk engeli

Yorum Ekle