Spor

Fut Esports, VCT 2024 Masters Shanghai'de mücadele edecek

İSTANBUL - Red Bull takımı FUT Esports, VALORANT Champions Tour 2024 Masters Shanghai'de mücadele edecek.

İSTANBUL - Red Bull takımı FUT Esports, VALORANT Champions Tour 2024 Masters Shanghai'de mücadele edecek.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Red Bull ana partnerliğinde gerçekleşen VCT EMEA 2024'te playofflar tamamlandı.

Playoff dönemini ilk üçte bitiren Red Bull takımı FUT Esports, bir üst lig olan VALORANT Champions Tour 2024 Masters Shanghai'de mücadele etmeye hak kazandı.

VCT 2024 Masters Shanghai'de dünyanın dört bir yanından, en başarılı VALORANT takımları 350 bin dolarlık büyük ödülün sahibi olmak için kıyasıya mücadele edecek.

Toplamda 1 milyon dolarlık büyük ödül havuzuyla dikkati çeken turnuvaya, VCT EMEA, Amerika, Çin, Pasifik bölge liglerinin en iyi 12 takımı katılacak.

Bölge liglerinin birinci takımları playoff aşamalarında mücadele ederken, geri kalan 8 takımın karşılaşacağı Swiss Aşaması maçları 23 Mayıs'ta başlayacak.

FUT Esports, ilk maçına 24 Mayıs'ta Çin Ligi'nin başarılı takımlarından FunPlus Phoenix'e karşı çıkacak.

VCT 2024 Masters Shanghai'de Türkiye'yi temsil edecek Red Bull takımı FUT Esports'un yanı sıra 100 Thieves, Edward Gaming, Fnatic, Paper Rex, G2 Esports ve Team Heretics gibi takımlar yarışacak.

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir