Muş Güncel

Filistin'in Salfeet ile Muş'un Korkut belediyeleri "kardeş" oldu

MUŞ - Muş'un Korkut ile Filistin'in Salfeet belediyeleri arasında "kardeş belediye" protokolü imzalandı.

MUŞ - Muş'un Korkut ile Filistin'in Salfeet belediyeleri arasında "kardeş belediye" protokolü imzalandı.

Korkut Belediyesinde düzenlenen "kardeş belediye" protokolü imza programında konuşan Korkut Belediye Başkanı Haşim Arık, Türkiye ve Filistin arasındaki dostluk ve işbirliği tarihinin oldukça köklü ve derin olduğunu söyledi.

İki ülke arasındaki ilişkilerin hem tarih hem de ortak stratejiler üzerinde kurulduğunu ifade eden Arık, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin Filistin halkına yardımı ve desteği, sadece siyasi düzeyde değil, insani yardım, sağlık, eğitim ve altyapı projeleri gibi alanlarda da kendini göstermiştir. Türkiye, Filistinlilere yönelik insani yardım organizasyonları düzenlemiş, eğitim ve sağlık alanında Filistin'deki altyapıyı güçlendirmeye yönelik projelere katkıda bulunmuştur."

Son yıllarda da Türkiye'nin, Filistin'e olan desteğini sürdürdüğünü vurgulayan Arık, "Türkiye, Filistin halkının ulusal haklarını uluslararası platformlarda savunmaktadır. Şu an Filistin topraklarında devam eden soykırımı telin ediyor ve Filistin ulusunun haklı mücadelesinin yanında yer aldığımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum." diye konuştu.

Salfeet Belediye Başkanı ve Filistin Belediyeler Birliği Başkanı Abdul Karim Al-Zubaidi de Filistin'de direnişin bitmeyeceğini, Filistinlilerin cihada devam edeceğini dile getirdi.

Filistin'in yıllardan bu yana zulüm altında olduğunu ifade eden Zubaidi, şunları kaydetti:

"Oradaki durum medyanın yansıttığından daha kötüdür. Filistin'de direniş bitmeyecek. Allah'ın izniyle er ya da geç kazanacağız. Salfeet Belediyesi olarak bu dördüncü kardeşlik protokolümüz. Daha önce bazı belediyelerle kardeş belediye anlaşmamız oldu. Korkut Belediyesi ile ortak projelerimizi hayata geçireceğiz. Umarım bu ilişki devam edecek. Hem Salfeet halkı için hem de Korkut halkı için faydalı projeler sunacağımıza inanıyorum. Hepinizi Filistin'e davet ediyorum. Filistin halkı sizlere teşekkür ediyor. Özellikle Türkiye halkına özel bir sevgisi var."

Konuşmaların ardından Arık ile Zubaidi tarafından protokol metinleri imzalandı.

Filistin
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Muş haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Muş Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Muş'un dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Korkut, Korkut Belediyesi, Muş, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir