Erzurum'da Kovid-19 sürecinde bitkisel üretimin devamlılığı için 1293 çiftçiye destek

Erzurum'da, Tarım ve Orman Bakanlığının yürüttüğü "Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi Projesi" kapsamında ekilebilir arazilerin üretime kazandırılması amacıyla 1293 çiftçiye "yazlık buğday tohum" desteği yapıldı.

Erzurum'da Kovid-19 sürecinde bitkisel üretimin devamlılığı için 1293 çiftçiye destek

'da, Tarım ve Orman Bakanlığının yürüttüğü "Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi Projesi" kapsamında ekilebilir arazilerin üretime kazandırılması amacıyla 1293 çiftçiye "yazlık buğday tohum" desteği yapıldı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı mücadelesini sürdüren 'de bir taraftan da tarımsal üretimin aksamaması için önemli tedbirler alındı.

Bu kapsamda Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi Projesi kapsamında Erzurum'daki çiftçilere Tarım ve Orman Bakanlığınca yazlık buğday tohum desteği verildi.

Vali Okay Memiş, Tarım ve Orman Bakanlığının desteğiyle kent genelinde 12 ilçede 1293 çiftçiye 24 bin dekar alan için tohum dağıtıldığını belirtti.

Salgın sürecinde bitkisel üretimin devamlılığı ve gıda arz güvenliğini sağlamanın büyük önem taşıdığına dikkati çeken Memiş, şunları kaydetti:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ve sayın Bakanımızın destekleri doğrultusunda gerekli tedbirleri almaya devam ediyoruz. Üreticilerimizin yaz dönemi bitkisel üretim faaliyetlerinin sekteye uğramaması ve mümkün olan tüm işlenebilir arazilerde ekim yapılması için yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Bu kapsamda, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce hazırlanan ve Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) tarafından finanse edilen projelerle 5 ilçemizde 30 bin adet ceviz fidanı, 15 ilçemizde 7 ton fasulye tohumu, 20 ilçemizde 6 ton yonca, 18 ton korunga ve 18 ton fiğ tohumu dağıtımı gerçekleştirdik. Çiftçilerimizin ürünleri bol ve bereketli olsun."Kaynak:AA

devamlılığı üretimin sürecinde çiftçiye için bitkisel destek Erzurum’da Kovid-19 1293 1

sürecinde devamlılığı destek için bitkisel Kovid-19 Erzurum’da 1293 çiftçiye üretimin 2

1293 için bitkisel Kovid-19 üretimin çiftçiye destek devamlılığı Erzurum’da sürecinde 3

1293 sürecinde üretimin çiftçiye Kovid-19 için destek Erzurum’da bitkisel devamlılığı 4


Editörün Seçtikleri

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ağrı’da

Doğu'nun "şifa kaynağı kaplıcalar"ı yeniden kapılarını açtı

Gürbulak Sınır Kapısı’nın yeniden ticarete açılması ihracatçıları sevindirdi

E-Tuğra (E-İmza) Ağrı’da Hizmet Vermeye Başladı

TOKİ tarafından Ağrı’da inşa edilecek 300 konutun ihalesi yapıldı

Yorum Ekle