Erzincanlı öğrenciler kitap okuma alışkanlığı için saat 20.00'da 20 dakika kitap okuyor

ERZİNCAN - Erzincan Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan "20'de 20" etkinliği çerçevesinde, öğrenciler ve velileri, saat 20.00'da televizyonları kapatarak 20 dakika kitap okuyor.

Erzincanlı öğrenciler kitap okuma alışkanlığı için saat 20.00'da 20 dakika kitap okuyor

ERZİNCAN - Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan "20'de 20" etkinliği çerçevesinde, öğrenciler ve velileri, saat 20.00'da televizyonları kapatarak 20 kitap okuyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kentte kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak amacıyla kurumun Strateji Geliştirme Hizmetleri Ar-Ge Birimi tarafından "Candır Kitap Can Hep Birlikte Okuyor-Erzincan" projesi başlatıldığı belirtildi.

Bu çerçevede kentte projesinin birinci ayağı olan "20'de 20" etkinliği düzenlendiği aktarılan açıklamada, etkinlikte öğrenciler bütün bireylerinin katılımıyla saat 20.00'de televizyonlarını kapatarak 20 dakika kitap okuduğu kaydedildi.

Açıklamada, toplumda kitap okuma alışkanlığının azlığına işaret edilerek, öğrencilerde bu alışkanlık ve bilincin kazandırılması için yürütülen projenin zorunluluk haline geldiği aktarıldı.

Projedeki amacın ailede ve öğrencilerde kitap okumanın alışkanlık haline getirilmesini sağlamak olduğu vurgulandı.(AA)

Editörün Seçtikleri

ADAL Roket Takımı Ağrı'yı Teknofest'te temsil edecek

Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim'den Vali Varol'a Ziyaret

Ağrı'da Kovid-19 tedbirlerine ilişkin denetim

Ağrı'da bıçaklı ve sopalı kavga: 10 yaralı

Ağrı'da toplu yaşam alanları denetlendi

Yorum Ekle