Erzincan Sağlık

Erzincanlı akademisyen "En İyi Genç Endokrinolog" ödülüne layık görüldü

Erzincanlı Doç. Dr. Halis Kaan Aktürk, Amerikan Endokrin Derneği tarafından verilen 2024 yılı "En İyi Genç Endokrinolog" ödülüne layık görüldü.

Erzincanlı Doç. Dr. Halis Kaan Aktürk, Amerikan Endokrin Derneği tarafından verilen 2024 yılı "En İyi Genç Endokrinolog" ödülüne layık görüldü.

Erzincan - Colorado Üniversitesi Barbara Davis Diyabet Merkezi öğretim üyesi Doç. Dr. Halis Kaan Aktürk, Amerikan Endokrin Derneği tarafından verilen 2024 yılı "En İyi Genç Endokrinolog" ödülüne layık görüldü. Dr. Aktürk tip 1 diyabet ve diyabet teknolojileri alanındaki başarılı çalışmaları ile tanınıyor. Yapay pankreas ve glukoz sensörlerinin geliştirilmesinde aktif rol oynadı. Aktürk yöntemi olarak da bilinen bir yöntemle cilt altı glukoz sensörlerini infrared ışık ile kolayca tespit ederek, sensörlerin çıkarılma işlemini 20 dakikadan 2 dakikaya indirdi.

Dr. Aktürk aynı zamanda Amerikan Diyabet Derneği'nin Diyabet Teknolojilerinden sorumlu iletişim direktörü olarak görev yapıyor.

Erzincanlı doktorun başarısı hemşehrilerinide gururlandırdı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzincan haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzincan Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzincan'ın dört bir yanından Sağlık haberleri de dahil olmak üzere, Doktor, Erzincan gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir